Про проект "Профорієнтація"

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Про проект "Профорієнтація"

Благодійний фонд "Розвиток України", в рамках проекту "Україна Професійна", та всеукраїнський інтернет-проект "Освітній портал" розпочинають спільний соціальний проект "Профорієнтація", спрямований на усвідомлений вибір майбутньої професії сучасною молоддю.

Інтернет-проект "Профорієнтація" розрахований на школярів (випускників) та їхніх батьків, студентів, викладачів і методистів. Головне завдання проекту – допомогти сучасній молоді свідомо підходити до вибору майбутньої професії в залежності від індивідуальних психологічних схильностей; показати реальну ситуацію з дефіцитом професіональних кадрів на ринку України.

Проект покликаний:

  • допомогти користувачам визначиться з майбутньою спеціальністю;
  • довести, що професійно-технічні спеціальності можуть бути так само успішні, як і престижна вища освіта;
  • показати нерозривний зв'язок між бажаною професією й необхідною освітою;
  • розкрити тенденції розвитку ринку праці в різних регіонах України;
  • описати специфіку різних спеціальностей;
  • виправити негативний імідж "непрестижних" спеціальностей;
  • надати користувачам необхідну контактну інформацію державних і недержавних організацій, що займаються питаннями профорієнтації й працевлаштування;

На сьогодні сайт проекту містить оглядові та аналітичні статті на тему освіти та профорієнтації в Україні. Також користувачі можуть пройти інтерактивне тестування для визначення своїх здібностей та схильностей.

З метою розвитку проекту до співпраці запрошуються профільні автори для написання оглядових та аналітичних матеріалів. Також можливе розміщення раніше опублікованих проте наразі актуальних матеріалів та створення інтерактивних тестів за авторськими методиками. В рамках проекту можлива популяризація профорієнтаційних заходів.

Інформація про засновників проекту:

Додактово:


Благодійний фонд "Розвиток України"

Корпоративный Благотворительный фонд "Развитие Украины" Корпоративний Благодійний фонд "Розвиток України" був заснований 15 липня 2005 року Компанією "Систем Кепітал Менеджмент" і футбольним клубом "Шахтар".

Фонд створено для того, щоб реалізувати прагнення Групи СКМ зробити свій внесок у розвиток України не тільки як країни з перспективною європейською економікою, але і як держави, що забезпечує своїм громадянам гідний рівень життя.

Проекти Фонду "Розвиток України" реалізуються в сімох областях України (Київській, Львівській, Закарпатській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Донецькій) і в АР Крим.

Діяльність Фонду орієнтована на реалізацію соціально значимих великих проектів у галузі освіти, охорони здоров'я й культури. У той же час, спираючись на кращі традиції благодійної практики, Фонд підтримує й менш масштабні програми, які вписуються в основні проекти, доповнюють, підсилюють і розвивають їх.

Ми усвідомлюємо, що неможливо вирішити всі проблеми, надати допомогу всім нужденним, не виправивши саму систему, що породжує ці проблеми. Саме тому ми націлені на підтримку системних змін у суспільстві – наше завдання ми бачимо в боротьбі із причинами, а не зі наслідками, у реалізації довгострокової й системної терапії соціальних хвороб суспільства. Довгострокові соціальні інвестиції – пріоритетний напрямок діяльності Фонду. У той же час, ми приділяємо увагу стратегічній добродійності.

Здійснюючи соціальні інвестиції й займаючись стратегічною добродійністю, ми не намагаємося замінити державу й суспільні інститути. Спираючись на кращий світовий досвід, ми прагнемо доповнювати державу, спільно шукати шляхи рішення найбільш актуальних соціальних проблем і впроваджувати прогресивні методики в Україні в якості "пілотних проектів". Фонд "Розвиток України" зацікавлений у тісному співробітництві з великими громадськими організаціями й міжнародними донорськими агентствами. Ми відкриті для співробітництва з українськими й закордонними некомерційними організаціями, оскільки знаємо: об'єднавши кошти, досвід і організаційні зусилля, ми досягнемо більшого.

Фонд "Розвиток України" є корпоративним фондом, бюджет якого формується за рахунок коштів Компанії "Систем Кепітал Менеджмент". Фонд свідомо дистанціюється від будь-яких політичних заходів.


Інтернет-проект "Освітній портал"

Всеукраїнський інтернет проект "Развитие Украины" "Освітній портал" засновано в середині 2002 р. групою однодумців, в онлайні проект з'явився в січні 2003 р. Першочергова мета – якісне інформування громадян щодо вищої освіти в Україні. Так, першим розділом проекту був електронний довідник "ВНЗ України", згодом з'явилися "Новини освіти та науки", "Каталог освітніх сайтів", "Календар освітніх подій" та багато інших цікавих розділів. Мета на сьогодні – розширити створений простір для спілкування освітян онлайн, наповнювати його свіжою та актуальною інформацією галузі.

Найбільше портал відвідує молодь, що користується новітніми технологіями: школярі, абітурієнти, студенти – це найактивніша група користувачів. Також проект цікавий молодим науковцям, викладачам, керівникам ВНЗ та батькам абітурієнтів. Для відвідувачів користування проектом є безкоштовним, за рахунок цього бачимо значну зацікавленість українських користувачів. Так, портал за травень 2007 р. відвідало 119 тис. осіб, що переглянули понад 431 тис. сторінок – це користувачі з усіх регіонів України.

Коло партнерських зв'язків проекту постійно розширюється. Наприклад, наші новини транслює: META, Yandex, RedTram та TopPING. На нас посилаються близько 700 інших веб-сайтів, переважно освітянських проектів, а також ряд офіційних сайтів, в т.ч. МОН України.

Ми співпрацюємо з провідними компаніями українського та міжнародного ринку, науковими фондами та організаціями, виставковими фірмами та періодичними виданнями, серед яких відомі імена: ІКЦ "Міжнародна освіта" фонду "Відродження", Програми ім. Фулбрайта, Київський національний університет культури та мистецтв, Університет "КРОК", Київський інститут бізнесу і технологій, Європейський університет.