Профорієнтація в Україні / Статті / Україна: жінки на ринку праці

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Профорієнтація в Україні

24.12.2007 Україна: жінки на ринку праці

Це експрес-дослідження підготоване професійним сайтом із пошуку роботи та персоналу HeadHunter.com.ua до конференції "Жінки в бізнесі". Результати дослідження отримані на підставі даних сайту про розміщувані резюме і вакансії. Станом на грудень на сайті міститься більше 45 тисяч резюме претендентів, жінок і чоловіків, і понад 5 тисяч вакансій від українських та міжнародних компаній.

Вивчення бази резюме HeadHunter.com.ua демонструє, що чоловіки представлені на ринку праці масовіше. Більше половини резюме, розміщених у базі HeadHunter.com.ua, - це резюме шукачів роботи-чоловіків (58%).

Вік жінок-шукачок роботи

Про вік жінок не заведено говорити поза відділами з обліку кадрів. Проте ми вирішили торкнутися цього питання "під прикриттям" соціального дослідження.

Найактивніша частина дорослого населення - від 20 до 35 років - практично завжди готова розглядати нові пропозиції і змінювати роботу. Тому не дивно, що кількість резюме претендентів-жінок у цьому віковому діапазоні превалює. 73% претенденток - у віці від 20 до 30 років. Всього 3,5% жінок, що залишили своє резюме на HeadHunter.com.ua, належать до вікової групи 40-50 років і 3% - до групи до 20 років.

Рівень зарплатних очікувань жінок і чоловіків

У рамках цього дослідження ми вирішили порівняти, який рівень зарплати очікують жінки, а який - чоловіки. Дані отримані на основі інформації по всій базі резюме. Так, велика частина жінок (39%) просить зарплату до 500 доларів. Тоді як 25% чоловіків повідомили про інтерес до цього рівня зарплати. Серед чоловіків найбільш популярною виявилася заробітна плата від 1000 до 2000 доларів (26%).

Дані про рівень очікуваних зарплат також демонструють превалювання представників чоловічої статі на середніх і вищих керівних посадах у компаніях та організаціях. Так, 32% чоловіків і 15% жінок заявляють зарплату, що перевищує 1500 доларів.

Освіта і знання іноземних мов

Загальний рівень освіти претендентів чоловіків і жінок практично однаковий. Так, абсолютно рівні частки претендентів у обох групах мають вищу освіту (89%). Як видно на діаграмах, основна відмінність спостерігається в категорії претендентів із вченими ступенями. Серед жінок до цієї групи належить 1% шукачок роботи, серед чоловіків - 2% претендентів.

Жінки

Чоловіки

Знання іноземних мов - додаткова перевага будь-якого фахівця на ринку праці. 32% претендентки повідомили про те, що вільно володіють англійського мовою, 3% - німецькою, 2% - французькою і 1% - іспанською. Виявилося, що чоловіки менш "лінгвистичні" порівняно з жінками. Так, про вільне володіння англійською повідомили 24% чоловіків, німецькою - 2%, французькою - 1%, іспанською - 0,3%.

Розподіл претендентів по галузях та професійних напрямках

Нижченаведена таблиця демонструє співвідношення резюме чоловіків і жінок у найбільш популярних професійних напрямах. Серед переважно "жіночих" - "Адміністративний персонал" (74%), "Управління персоналом/Тренінги" (65%), "Бухгалтерія/Управлінський облік/Фінанси підприємства" (58%). Більшість наймасовіших і затребуваних професійних напрямків "захоплені" чоловіками - "ІТ/Інтернет/Телеком" (86%), "Виробництво" (83%), "Продаж" (76%), "Будівництво/Нерухомість" (76%) тощо. Чоловіча перевага очевидна і у професійній галузі "Вищий менеджмент" (83% резюме).

Розподіл резюме чоловіків і жінок по основних професійних галузях
Професійна галузь Жінки (%) Чоловіки (%)
Інформаційні технології/Інтернет/ Телеком 14 86
Продаж 24 76
Банки/інвестиції/ лізинг 38 62
Бухгалтерія/ Управлінський облік/ Фінанси підприємства 58 42
Маркетинг/Реклама/PR 53 47
Адміністративний персонал 74 26
Управління персоналом/ Тренінги 65 35
Будівництво/Нерухомість 24 76
Вищий менеджмент 17 83
Виробництво 16 84
Транспорт/Логістика 37 63
Страхування 33 67
Юристи 45 55
Медицина/Фармацевтика 44 56

Україна підписала кілька міжнародних угод, що забороняють дискримінацію жінок у галузі зайнятості, зокрема Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок і Антидискримінаційну конвенцію Міжнародної організації праці. Національне законодавство також забороняє дискримінацію за гендерною ознакою при прийомі співробітника на роботу.

Переклад статті
"Украина: женщины на рынке труда",
джерело: headhunter.com.ua
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті