Профорієнтація в Україні / Статті / Іван Вакарчук: "Висококваліфікований робі...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Профорієнтація в Україні

31.01.2008 Іван Вакарчук: "Висококваліфікований робітник - це людина, яку поважають усі"

Днями Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук взяв участь у Всеукраїнській нараді заступників начальників з питань професійно-технічної освіти управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій, на якій обговорювали пріоритетні напрями розвитку професійно-технічної освіти у поточному році.

Іван Вакарчук

Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук

Іван Вакарчук вважає: "Суспільство повинно усвідомити, що без кваліфікованої робочої сили не отримаємо якості життя. Тому сьогодні маємо повернути імідж ПТО, повернути ті мотивації, які були у вступників і тих, хто відповідає за цю справу.

Крім того, підвищення привабливості та гнучкості професійно-технічної освіти залежить від її зв'язку з ринком праці. Необхідно розширювати спектр повноважень регіональних управлінь, створювати механізм фінансування з різнорівневих бюджетів.

Для реалізації цього завдання минулого року фінансування ПТНЗ Львівської, Харківської областей та м. Києва в експериментальному варіанті здійснювалося з обласних бюджетів за рахунок коштів субвенції з державного бюджету".

Міністр відзначив позитивні результати проведеного експерименту, зокрема зазначив "можливо, ми встановимо перехідний період на три роки, щоб кожна область визначилася, коли і які повноваження вона може приймати від міністерства, співпрацюючи із обласною радою".

Іван Вакарчук наголосив на тому, що центральною проблемою є те, що фінансування йде з обласного бюджету, а майно - належить державі. Над цим потрібно працювати і тут потрібна законодавча база. До цього потрібно підходити виважено, щоб при передачі власності місцевим органам влади зберегти те, що є, і набути нове.

Надзвичайно важливим фактором успішної діяльності системи ПТО, на думку міністра, є "продуманий механізм формування обсягів державного замовлення та контингенту в цілому, бо на якість робітничих кадрів негативно впливає розбалансованість між попитом та пропозицією".

"Кожна область, кожний регіон краще знає, які потрібні руки кваліфікованого робітника. Щоб визначити обсяги на державному рівні, замовлення мало б іти знизу, щоб ми відчули, які потреби в тому чи іншому регіоні. Тоді зможемо визначати на державному рівні, які корекції і де потрібно зробити".

"Ми повинні вийти на таку модель, яка задовольнила би всіх і молодь, і роботодавців, і державу загалом. Потрібно проводити виховну роботу, показувати молоді, що будь-яка праця є достойною і потребує поваги. Висококваліфікований робітник - це людина, яку поважають усі. Наше з вами завдання переконати владу на всіх рівнях, що ПТО - це головна складова освіти України, головна складова нашої духовної культури".

Насамкінець, Іван Вакарчук закликав активно сприяти проведенню пробних тестувань серед учнів ПТНЗ, зняти той стрес, який дитина може отримати під час зовнішнього оцінювання, щоб молодь почувала себе впевнено.

Джерело: Прес-служба МОН

Перейти вище: Статті