Профорієнтація в Україні / Статті / Кількість молодих киян, які бажають отрим...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Профорієнтація в Україні

07.03.2008 Кількість молодих киян, які бажають отримати робітничу професію, щороку скорочується

Аналітики запевняють: лише до 10% людей мають нахили до керівної бізнесової діяльності, а 90% - виконавці. Але то кажуть аналітики, а всі виконавці прагнуть набути вищу освіту. В результаті звичайний сантехнік із зарплатою кандидата наук став настільки дефіцитним у нашому буденному житті, що викликати його з жеку, аби поміняв прокладку в крані, - справжня проблема.

Та не лише професія сантехніка стає вимираючою. Продовжують залишатися гостродефіцитними такі професії, як арматурник, верстатник широкого профілю, монтер колії, газозварник, покрівельник, маляр, бетоняр, штукатур, електромонтажник кабельних мереж, електромонтер з обслуговування електроустаткування, муляр, електрозварник ручного зварювання, шліфувальник, машиніст крану, екскаватора та інші.

Моніторингові дослідження фіксують постійне зростання попиту на спеціалістів з робітничою кваліфікацією. Станом на січень цього року у загальноміському банку даних налічувалося 36,2 тис. вакансій, а на кожну особу, яка шукає вакансію за робітничою професією, припадає, за даними Київського міського центру зайнятості, 13 вільних робочих місць.

Заступник начальник Головного управління освіти і науки, начальник управління професійно-технічної освіти Києва, заслужений працівник освіти України Валентин ЧАГІН в інтерв'ю газеті "Вечірній Київ" заявив, що "незважаючи на хронічний дефіцит саме робітничих кадрів, у професійно-навчальних закладах нині готують в 3,5 рази менше фахівців з розрахунку на 10 тис. населення, ніж у вищих навчальних закладах, тоді як ринок праці на 80% зацікавлений у спеціалістах робітничих професій і менш як на 20% - у фахівцях з дипломами магістрів та спеціалістів". За його словами, якщо при цьому врахувати, що 59% вакансій - професії із заробітною платою 500 грн і лише 15% - із заробітною платою понад 1000 грн, і саме вони припадають на висококваліфіковані робітничі кадри, то напрошується висновок: справді, настала необхідність широкої популяризації та підняття престижу самого поняття "кваліфікований робітник".

За матеріалами "Хрещатик",
джерело: Державна служба
зайнятості України

Перейти вище: Статті