Профорієнтація в Україні / Статті / Професія молодих

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Профорієнтація в Україні

17.10.2007 Професія молодих

Підприємництво і молодість - дуже близькі, може навіть невід'ємні поняття. Бути молодим і бути підприємцем практично одне й те ж саме, адже приватний бізнес - це постійний творчий пошук нових форм товарної пропозиції та інноваційних способів зменшення собівартості й підвищення якості. Тож хіба можливий бізнес без пошуку, який так притаманний саме духу молодості.

Молодим - дорогу!

В Україні молодіжне підприємництво за останні роки стало окремим пріоритетним сегментом державної політики і цілою програмою різноманітних регуляторних та організаційних заходів. Ця сфера посідає чільне місце в національній молодіжній політиці і є чи не головним економічним підгрунтям залучення молоді до самостійної економічної діяльності та розвитку ринкових відносин. Сфера бізнесу поступово омолоджується і ми дедалі більше зустрічаємо молоді, енергійні постаті навіть на керівних посадах підприємств, що взяли стрімкий бізнес-старт і дедалі впевненіше посідають свою ринкову нішу. А ще мабуть десятки тисяч молодих людей задумуються над тим, як розпочати власну справу, як зібрати свою бізнес-команду, де отримати необхідні знання і навички, як знайти своє місце в складній системі нових відносин, в яких ініціативність, дух новаторства, працелюбність і ринкове чуття посідають визначальну роль.

За ці роки значного розвитку набула й самоорганізація у сфері бізнесу молодих. Окремі громадські організації сьогодні стають важливим орієнтиром для молоді, який допомагає їм знайти свій шлях у приватному підприємництві та убезпечити її від можливих помилок і прорахунків, адже бізнес - це насамперед ризик.

Діє молодіжний центр розвитку підприємництва

Один з таких орієнтирів - Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Рада молодих підприємців України", яка об'єднує молодих підприємців - представників малого, середнього та великого бізнесу, що прагнуть подальшого і широкого розвитку молодіжного підприємництва.

Минулого року Радою молодих підприємців було створено Всеукраїнський молодіжний центр розвитку підприємництва. Цей елемент інфраструктури розвитку молодіжного бізнес-середовища було створено для залучення молодих людей до підприємницької діяльності, професійного становлення молодих підприємців, сприяння розвитку та підтримки молодіжного підприємництва.

Які послуги може отримати молода людина в цьому центрі? Той, хто звертається до молодіжного центру, може отримати юридичні консультації та консультації з менеджменту підприємництва, він отримає допомогу в розробці бізнес-планів, пошуку свого потенційного партнера в Україні та за її межами, а також отримає доступ до необхідної допоміжної літератури.

Фахівці Всеукраїнського молодіжного центру розвитку підприємництва вивчають й аналізують проблемні питання ведення бізнесу, здійснюють аналіз норм чинного законодавства, серед яких особливу увагу приділяють питанням оподаткування прибутку підприємств, акцизного збору, митного тарифу, оподаткуванню доходів фізичних осіб, розрахунків платників податків з бюджетами та державними цільовими фондами, проекту Податкового кодексу України, порядку державної реєстрації суб`єктів підприємницької діяльності, державного кредитування молодіжного житлового будівництва тощо.

Співробітниками центру підготовлено експертні висновків до понад 100 законопроектів щодо питань здійснення підприємницької діяльності, які вносилися на розгляд Верховної Ради України. Ними було підготовлено законодавчі пропозиції до проектів законів України "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість", "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок на доходи фізичних осіб", "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - суб`єктів підприємницької діяльності", "Про внесення змін до Закону України "Про молодіжні та дитячі громадські організації", "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів" та з інших питань.

До ваших послуг - інформаційно-консультаційний портал

В рамках виконання Державної програми підтримки молодіжного підприємництва на 2002-2005 роки Радою молодих підприємців було організовано роботу інформаційно-консультаційного порталу для молодих підприємців, яким можна користуватися на Web-сайті www.ukrbusiness.com.ua. Портал щоденно оновлюється та поповнюється спеціалізованою інформацією з різних питань підприємницької діяльності, новинами, які цікавлять молодих підприємців, проводяться тематичні опитування відвідувачів сайту, функціонує база даних вакансій для молоді, надаються юридичні консультації з питань підприємницької діяльності тощо.

Сьогодні портал користується чималою популярністю серед користувачів. З часу відкриття на ньому побувало майже 50 тисяч відвідувачів. Лише за останній місяць на нього "заходило" близько трьох тисяч осіб 11 тисяч разів.

До роботи центру залучено висококваліфікованих фахівці різних галузей права, економіки та фінансів, які мають досвід навчання в найпрестижніших навчальних закладах України та практичної роботи, а також за значний професійний внесок здобули державні відзнаки й нагороди.

Сьогодні будь-яка молода людина може скористатися послугами цього центру і отримати необхідну підтримку, безпосередньо звернувшись до Ради молодих підприємців України, яка запрошує до співпраці об'єднання молодих підприємців та всіх молодих ініціативних людей з усіх регіонів України.

З вашими пропозиціями і питаннями, які Вас цікавлять, звертайтеся за такою адресою: Україна, 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 83а, корпус 11, кімната 603. Контактні телефони: (044) 490-96-25 та (044) 490-96-26, Рада молодих підприємців України та Всеукраїнський молодіжний центр розвитку підприємництва.

Інформаційно-консультаційний портал - www.ukrbusiness.com.ua

Джерело:
Прес-служба Держпідприємництва
Урядовий портал

Перейти вище: Статті