Крок до самовизначення / Статті / Вибір майбутнього після дев'ятого класу?

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Крок до самовизначення

14.12.2007 Вибір майбутнього після дев'ятого класу?

Перед сучасними дев'ятикласниками стоїть непростий вибір. Залишатися в школі і навчатися далі, здобути середню освіту і потім вступити до інституту? Або вступити після дев'ятого класу в якийсь коледж і одержати там середню, а потім і професійну освіту? Довідаємося, що думають люди, які вже прийняли рішення.

Інга, учениця десятого класу середньої школи

Інга, учениця десятого класу середньої школи

Інга, учениця десятого класу середньої школи (за продовження навчання в школі):

- Я вважаю, що краще залишатися у школі. Як я, власне, і зробила, тому, що в школі можна багато чому навчитися. Якщо, звичайно, захотіти. У принципі, можна було вступити до якогось коледжу і платити гроші за таке саме навчання, як і в школі. У школі легше навчатися, тому що це якось звично, "по-домашньому". В коледжі мало часу, до пуття нічого не встигаєш, на лекціях доводиться писати з шаленою швидкістю, а розуміти коли? А в школі можна перепитати, та і пояснять дохідливо. Під час навчання у школі протягом цих дев'яти років, ми знаємо своїх однокласників і вчителів. Я, знаючи своїх вчителів, не боюся контрольних і заліків, тому що знаю їх улюблені теми, питання, які вони зазвичай ставлять, можу приблизно уявити, як і наскільки мені необхідно готуватися.

По секрету, в школі можна елементарно списати у однокласників. Або ненав'язливо запитати у вчителя. Зроби пару компліментів і посміхнися. Після цього оцінка буде вищою.

Сергій, учень дев'ятого класу середньої школи

Сергій, учень дев'ятого класу середньої школи

Сергій, учень дев'ятого класу середньої школи (за продовження навчання в школі):

- Я залишуся у десятому класі, тому що хочу здобути повну середню освіту, щоб вступити до військового училища. До речі, повна середня освіта потрібна щоб вступити не тільки до військового училища, а і до будь-якого інституту. Та й у школі вчитися набагато простіше, аніж у коледжі. Я вчуся з повною віддачею, щоб досягти своєї мети.

Школа мене цілком влаштовує. І не хочеться її міняти на училище, і втрачати декілька років. Адже ким я буду в житті, я знаю точно.

Єгор, учень дев'ятого класу середньої школи

Єгор, учень дев'ятого класу середньої школи

Єгор, учень дев'ятого класу середньої школи (проти продовження навчання в школі):

- На мій погляд, більшість учителів, які викладають в школі, украй безвідповідальні. Вічно спізнюються на уроки. А деякі навіть дозволяють собі підвищувати на нас голос. Інші ж абсолютно не стежать за дисципліною, створюючи цим анархію на своїх уроках. В таких умовах навчатися просто нереально. Так, звичайно, така ситуація не на всіх уроках. Але ж в училищі зовсім інша ситуація. Там і дисципліна, і вчителі коректні. І можна одержати спеціальність. Наскільки я знаю, в училищі чомусь з'являється прагнення до навчання. Щоб вступити в училище не потрібен "золотий" атестат. Тому цього року, я точно вступлю до училища.

Віталій, студент коледжу

Віталій, студент коледжу

Віталій, студент коледжу, перший курс:

- У коледжі краще тим, що за три роки можна здобути і середню, і професійну освіту. Тоді як у школі за два роки одержуєш тільки середню. У коледжі стаєш самостійним. У школі за тобою бігають, як за маленьким: "У тебе 2 з алгебри. Коли перездавати будеш?" У коледжі ніхто за тобою не бігає. Одержав два, є ще два тижні, щоб перездати. Та і статус студента впливає на особистість. Підвищує самооцінку. Студент - звучить більш гордо, аніж школяр. Стипендію платять. Правда, за неї ще треба попотіти. Але це плюс, оскільки це хороший стимул вчитися, і прагнути кращого. У коледжі відчувається відповідальність. Там людина стає дорослою.

В школі в основному залишаються люди, які хочуть здобути повну середню освіту і вступити до ВНЗ. У школі не таке значне навантаження, як, наприклад, у коледжі, і дехто боїться таких складнощів. І залишаються у школі зі світлою надією на майбутній інститут.

У коледжі і училища йдуть ті учні, яких влаштовують ті спеціальності, які їм там пропонують. Кращого життя за межі школи йдуть шукати ті, кого не влаштовують шкільні вчителі. Багато кого приваблює той факт, що можна одержувати стипендію. Так! Це хороший стимул навчатися. Багатьом хочеться виглядати дорослішими, ось вони і поспішають у доросле життя, йдучи зі школи до інших установ.

Кожен вибирає для себе, відповідно до своїх можливостей і сил. Якщо оцінки погані, навіщо мучитися у школі з невизначеним майбутнім? У той час коли можна стати, наприклад, хорошим водієм. І вже через три роки можна влаштуватися на роботу. Тоді як інші, що залишилися у школі, навчатимуться тільки на першому курсі інституту (якщо ще навчатимуться). Головне, розумно розрахувати свої можливості, і тоді у вас все вийде.

Переклад статті
Ярмила Хоми,
"Выбор будущего после
девятого класса?"
,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті