Крок до самовизначення / Статті / Хто кращий роботодавець - держава чи приват...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Крок до самовизначення

07.02.2008 Хто кращий роботодавець - держава чи приватна структура?

Кожна людина, яка починає працювати, бажає досягнути успіху. Але ж на якій роботі - державній чи приватній можна сповна реалізувати свої навички та здібності? Яке робоче місце краще обрати? У приватній чи державній структурі? Давайте спробуємо дати відповідь на ці питання у нашій публікації.

Практично кожен ринок вакансій можна умовно поділити на дві окремі потужні категорії: робочі місця, що надаються державними установами (підприємствами, організаціями, міністерствами та ін.), та приватними комерційними організаціями. Ці два різновиди потенційного працевлаштування пропонують для своїх працівників різні умови, які мають як матеріальний, так і соціальний характер, і дають різні можливості для подальшого кар'єрного зростання. І для кожної людини усі ці критерії вибору робочого місця відіграватимуть більшу або меншу роль. Бо ж не секрет, що ми з вами є абсолютно різними особистостями зі своїми індивідуальними поглядами на життя. Саме тому для кожного з нас поняття "кар'єра" буде асоціюватися з абсолютно різними прагненнями та бажаннями, і кожен з нас намагатиметься підібрати для себе те робоче місце, яке йому найбільше підходить.

Робота в приватних структурах є доволі динамічною за своєю природою. Тут добре приживуться люди, які вміють і прагнуть якісно працювати та звикли за свою роботу отримувати належну винагороду. Загалом, можна сказати, що робота в приватних фірмах підходить тим людям, які бажають жити за принципом: "більше працюєш - більше заробляєш". Це, зазвичай, енергійні особи, які вміють працювати в команді і не бояться завтрашнього дня. Адже робота в недержавних установах є доволі багатою на різноманітні ризики, які тут причаїлися. По-перше, тут не завжди спрацьовує принцип, про який ми згадували вище: "більше працюєш - більше заробляєш". Адже існують такі фірми, де недобросовісні керівники просто не бажають ділитися прибутком зі своїми підлеглими. Крім того, в приватних структурах ви не завжди є повністю соціально захищеними. Тут інколи доводиться змиритися з тим, що доведеться працювати понаднормово і лікарняна відпустка не завжди буде сповна відшкодована. Також робота в приватних структурах є доволі стресовою в тому аспекті, що постійно доводиться конкурувати з іншими працівниками, і - фірмами. Тому, якщо у вас не надто сильні нерви, і за своєю природою ви не є авантюристом, то до приватних структур вам краще не йти.

Робота на державних підприємствах підходить тим, хто любить стабільність і звик отримувати аванс, мати щорічну відпустку, і бажає в майбутньому отримувати пенсію з офіційної зарплати. Власне, можна сказати, що держава є найкращим роботодавцем (це не стосується збанкрутілих і занедбаних підприємств), адже саме вона, напевне, найбільшою мірою виконує ті соціальні зобов'язання перед працівниками, які передбачені законом. Що стосується рівня зарплати, то, в деяких галузях він міг би бути кращим. Стосовно роботи медиків, пожежників, міліціонерів, - то сюди, взагалі, краще йти за покликом душі, а не за зарплатнею і якимось соціальними гарантіями.

Великим мінусом "державної" роботи є те, що сюди працевлаштуватися і просуватися кар'єрними сходами не так просто. Зазвичай, тут потрібна людина, яка могла б "замовити за вас слівце", бо ринок вакансій, які пропонує держава, не такий вже й великий. Як правило, тут можуть "зависнути" лише робочі місця з мізерною зарплатнею.

Але, як би не склалося у вас життя, і де б ви не працювали, все залежатиме від вас. Ніколи не намагайтеся пристосуватися до обставин, які вам не підходять. Бо, якщо сама праця не приносить вам задоволення, то і гроші, які ви зароблятимете, не зроблять вас щасливими. Не бійтеся змінюватися і шукати для себе можливостей, які б могли сповна відкрити ваш потенціал. А куди краще працевлаштуватися - вирішуйте самі, адже наведений вище поділ є доволі умовним, оскільки наше суспільство має здатність змінюватися зі швидкістю світла. Тому, як би нам того не хотілося, універсальних порад успішного працевлаштування, на жаль, немає.

Роман Левицький,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті