Крок до самовизначення / Статті / Легкі професії?

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Крок до самовизначення

26.02.2008 Легкі професії?

Так вже повелося, що в суспільстві існує чимало крайнощів і стереотипів. Чи не найбільше їх існує щодо професій: адже саме професія - невід'ємна складова людського життя. Скільки людей - стільки ж і думок. Досить часто такі стереотипи легко зруйнувати, якщо детально вивчити суть питання. Тож ми вирішили поспілкуватися з представниками, на думку громадськості, "легких" професій…

Часто спостерігаючи за черговою зіркою екрану, актором на сцені, відомою та публічною людиною, можна почути: "Та що він уміє…", "Ну дав Бог зовнішність - пощастило…", "Хіба це робота - по сцені ходити"…

Юрій Нужненко, чемпіон світу в напівсередній вазі за версією WBA, тренер:

Юрій Нужненко

Юрій Нужненко, чемпіон світу в напівсередній вазі за версією WBA, тренер

- У спорт мене привів старший брат Ігор. Він так само, як і я, віддав цьому виду спорту багато років. Спочатку ходив на тренування він, а згодом привів за руку мене. Це був невеликий спортивний клуб, але бокс мені відразу сподобався. Найперше враження справив перший бій брата - це було в Дарниці під час невеличкого любительського турніру. Але наші з братом емоції від його виграшу, як-то кажуть, били через край. Отак я, напевне, й визначився з професією. Згодом зрозумів, що бокс - це серйозно. Спорт вимагав повної самовіддачі, значної концентрації зусиль, хитрості, хоробрості, певних вмінь та навичок. Так я зрозумів, що це - моє. Зараз я чемпіон, але за цим стоять роки важкої праці. Не враховуючи вивихнутих рук та розбитих носів. Так, зараз мене впізнають, просять автограф, охоче запрошують на зйомки та змагання, але мало хто знає, що було, коли не було ще слави. Я ніколи не забуду, як на початку своєї кар'єри я виступав практично без жодної перерви. Це було дуже важко. Але - витримав.

Рецепт успіху: будьте впертими, коли йдете до своєї мети.

Олег Скрипка, лідер гурту ВВ, музикант, композитор, співак.

Олег Скрипка

Олег Скрипка, лідер гурту ВВ, музикант, композитор, співак

До 1986 року Олег справно навчався в політехнічному університеті. Навчатися було цікаво, але весь час хотілося колориту, творчості, сплеску емоцій. За його словами, згодом зрозумів, чи радше відчув, що здатен щось змінити не тільки у своєму житті, але й в житті оточення. Йти до цього довелося досить довго, адже спочатку ніхто не вірив, що Скрипка їстиме хліб з власної творчості, хоча хлопця з дитинства тягнуло на щось творче та нестандартне.

Так 1986 року з'явилася група "Воплі Відоплясова". І якщо ви думаєте, що Олег з друзями по групі відразу потрапив на телебачення чи до глянцевих журналів - то ви добряче помиляєтеся. Бо цьому передував тривалий процес.

- Пам'ятаю всі ті труднощі, котрі виникали, - каже Олег Скрипка. - Мабуть, треба бути справжнім фанатом, аби все мужньо витерпіти. А загалом, творчість - це хвороба. Коли починаєш творити, вже не зупиняєшся. Був і музикантом, і співаком, і композитором, потім почав і в кіно зніматися, у театральних постановках брати участь, організовувати свої проекти, фестивалі тощо.

Рецепт успіху: просто займайтеся тим, що вам до вподоби. Займайтеся шалено, несамовито і не чекайте віддачі - вона прийде сама по собі, як нагорода за зусилля.

Наталя Сумська, акторка, співачка, ведуча, Народна артистка України.

Наталя Сумська

Наталя Сумська, акторка, співачка, ведуча, Народна артистка України

На сцені Наталя вже більше 30 років - ще в далекому 77-му розпочала свою кар'єру з Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, приблизно тоді ж почала співати. Розповідає, що на її профорієнтацію в житті найбільше вплинули рідні. Вона з дитинства звикла до театру, постановок, сценаріїв, книг, оскільки цим займалися її батьки. На малу Наталку театр завжди справляв магічне враження. Саме тому сестри Сумські - і Наталя, і Ольга - обрали своєю стежкою професію акторок.

За її зізнанням, професію акторки легкою не вважає.

- Публічна людина ніколи не може належати собі чи своїй родині, вона постійно у боргу перед суспільством, - говорить Наталя Сумська.

Рецепт успіху: актор стає дійсно популярним та улюбленим, якщо перестає тільки вдавати, що грає. Роль потрібно відчути, прожити її, а глядач обов'язково оцінить.

Анатолій Хостікоєв, актор, Народний артист України.

Ще в дитячому садочку майбутній актор, завдяки своїй колоритній зовнішності (сам Хостікоєв зізнається, що він - наполовину осетин) та темпераменту, брав участь у всіх дитячих ранках та святах - читав вірші, грав ведмедів, у школі організував власний театр для учнів, де ставив майже всі літературні твори, котрі були передбачені програмою, але серйозно розпочав акторську діяльність вже в театральному інституті. Тому ця професія - це, швидше, навіть рок, котрий іде по життю. Тут не потрібно було і визначатися в професіональному плані. Нині актор займається власною справою - є головою наглядової ради театру "Бенюк та Хостікоєв".

Актор розповідає, що ця професія - не для слабаків. Адже бути навіть дуже хорошим актором та вміти вживатися в роль - це ще не все. Адже актор - це той, хто неодмінно володіє душами, серцями і навіть долями, тому таку відповідальність нести непросто. Між тим, варто знаходити оптимальне співвідношення між професією та способом життя, інакше можна стати фанатиком.

Рецепт успіху: потрібно вміти вчасно змінюватися у відповідності до вимог часу.

Анжеліка Рудницька, акторка, співачка, ведуча, Народна артистка України.

Анжеліка Рудницька

Анжеліка Рудницька, акторка, співачка, ведуча, Народна артистка України

Кар'єрі Анжеліки, як зірки, ще змалку посприяли її батьки: тато - письменник, журналіст та оперний співак і мама - педагог. Не дивно, що мистецтвом Анжеліка займалася з дитинства - співала, грала на клавішних інструментах, виступала в самодіяльності. Але своєю професією вирішила обрати журналістику.

З 1992 року розпочала свою зіркову кар'єру - спочатку з науково-пізнавальних програм, потім створила власну мистецьку агенцію, стала телеведучою, а згодом - і співачкою та акторкою.

Про себе каже, що орієнтуватися у виборі професії не довелося - виросла в здоровому мистецькому середовищі. Про власну роботу говорить, що на екранах чи у журналах пересічна людина бачить лише один бік медалі. Зворотній бік: це постійна творчість (у тому числі й з творчими кризами) - бо без цього неможливо втриматися на плаву, робота на публіку, певні рамки, вміння правильно поставити себе в тій чи іншій ситуації, щоденний догляд за собою. Загалом проблем вистачає, але без цього неможливо уявити представника шоу-бізнесу.

Рецепт успіху: якщо хочете його досягнути - врахуйте всі фактори і удач, і ризиків.

Олена Марченко,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті