Необхідна освіта / Статті / Робота в мережі супермаркетів - вихід для студентів

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Отримуємо освіту та досвід

12.09.2007 Робота в мережі супермаркетів - вихід для студентів

Років п'ять тому, коли відкрилися перші супермаркети, вимоги до персоналу там були на рівні вимог до співробітників престижних компаній. Плине час, супермаркетів стає все більше, і наразі основними вимогами до персоналу є схильність до навчання, приємна зовнішність і чесність.

До речі, багато компаній ліпше беруть на роботу людей без досвіду. Зарплату у таких фірмах виплачують регулярно (оклад і премію). Усі співробітники забезпечені безкоштовним форменим одягом і харчуванням, працювати потрібно позмінно. Тому працювати до супермаркетів йде багато охочих, і студентів також.

Варто зазначити що, на Заході саме робота у торгівлі, особливо у нічні зміни, є основним підробітком для студентів.

Поговоримо докладніше про найбільш поширені в супермаркетах вакансії продавця та касира.

Щоб одержати цю роботу, досвід роботи не обов'язковий. Вам доведеться пройти курс навчання, деякі фірми навіть надають перевагу співробітникам без досвіду роботи. Для працевлаштування на роботу вам необхідно мати медичну книжку. Місце проживання не має значення, головне, щоб працівник не спізнювався.

Продавець, який працює в залі, повинен розкладати товар на поличках, наклеювати цінники і замовляти товар у випадку його відсутності або обмеженої кількості.

Також до обов'язків продавця входить надавати консультації покупцям, якщо у останніх виникають певні запитання.

Зустрічається в залі й інша форма торгівлі. За прилавком розташовуються відділи бакалії, напівфабрикатів, де потрібно нарізати й зважувати продукцію.

У даному випадку продавець лише зважує товар, розкладає його на вітрині, грошей він не бере. Всі розрахунки відбуваються на останньому етапі, коли покупець з візком, заповненим товаром, йде до каси.

З одного боку, технічний прогрес полегшив роботу касира, потрібно лише "зчитати" вартість товару за допомогою сканера, з іншого боку, ускладнив її появою кредитних і дисконтних карт.

Треба враховувати, що хоча каса і працює автоматично, касир повинен стежити за тим, чи відповідає інформація, зображена на екрані комп'ютера, обраному товару. Як і раніше, уважність та педантичність залишаються важливими для касира якостями.

Зважаючи на специфіку роботи, працювати в торгівлі може далеко не кожен. Робота продавця вимагає, передусім, фізичної витривалості і чіткої координації рухів. Деколи за 12-годинну зміну ніколи й присісти.

Враховується й психологічна схильність, працюючи продавцем, на роботі необхідно постійно перебувати у доброму гуморі, спілкуватись з людьми. У будь-якій ситуації продавець повинен поводитись спокійно, ввічливо і тактовно. І хоча останніх вимог складно дотриматись, менеджери з персоналу прагнуть цього.

Отже, якщо вам необхідно терміново розв'язати проблему працевлаштування на сезонне або постійне місце роботи і, на жаль, ви не маєте досвіду роботи, поміркуйте, можливо варто спробувати себе у ролі працівника супермаркету?

Переклад статті
"Работа в сети супермаркетов -
выход для студентов",
джерело: jobway.ru
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті