Орієнтири для вибору професії / Статті / У кожного свій шлях і власний в...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

07.11.2007 У кожного свій шлях і власний вибір

Багато старшокласників вже визначилися зі своєю майбутньою професією. Хто сам вибрав свій професійний шлях, кому допомогли або зробили за них батьки. Професії бувають найрізноманітніші. Яку вибрати? За якими критеріями її вибирати? Які переваги тієї або іншої професії? З цього приводу існують різні думки. Думки абітурієнтів і людей, які вже вчаться за обраною ними спеціальністю. Можливо, цей матеріал допоможе вам зробити власний вибір.

 Дмитро

Дмитро, професійний вибір - бухгалтер

Дмитро, студент коледжу, перший курс. Професійний вибір - бухгалтер:

- Я люблю рахувати, проводити розрахунки, обчислювати. Математика - це моє. Мені легше розв'язати десять математичних задач, ніж вивчити параграф з історії. Тому після дев'ятого класу я пішов вчитися на бухгалтера. Хороша робота, а головне - мені це подобається і легко дається. Приносить мені задоволення. Я люблю рахувати, особливо - гроші.

Дмитро, учень одинадцятого класу. Професійний вибір - комп'ютерні технології:

- Я твердо визначився, куди вступатиму. По-перше, мені це подобається, по-друге, це дуже затребувана робота. Спеціалізація, яку я вибрав - комп'ютерні технології і програмування. Комп'ютери є на всіх фабриках. Хтось має ними керувати, і цим кимось і буду я.

Дмитро, студент третього курсу ПТУ. Професійний вибір - тракторист:

- Після іспитів у дев'ятому класі я пішов до училища. Думав вступати на автослюсаря, але вільних місць не було, і мені порадили йти на тракториста. Врешті-решт, якщо я вчуся на тракториста, у майбутньому зможу керувати і асфальтоукладчиком, і комбайном тощо. Фахівців мало, техніки багато. А це перспектива.

Сергій

Сергій, професійний вибір - менеджер

Сергій, студент коледжу, третій курс. Професійний вибір - менеджер:

- Легка робота. Після закінчення навчання можна легко влаштуватися на хорошу роботу, де за короткий проміжок часу можна досягти значного кар'єрного зростання. І, таким чином, задовольняти свої матеріальні потреби. Мені це подобається. Добре оплачувана робота, без великих фізичних навантажень. Добре, затишно. Це - місце під сонцем. Мені здається, головне, - коли від роботи одержуєш максимум грошей і задоволення.

В'ячеслав, студент коледжу, третій курс. Професійний вибір - товарознавець:

- Батьки хотіли, щоб я пішов вчитися на товарознавця. Говорили, що це легка і дуже хороша робота. Я був не проти. Робота хороша, мені подобається. Я не шкодую, що послухав своїх батьків. Це був правильний вибір. І незабаром у мене буде спеціальність, яка мені до душі.

Вадим

Вадим, професійний вибір - водій-зварювальник

Вадим, студент третього курсу ПТУ. Професійний вибір - водій-зварювальник:

- ПТУ, до якого я вступив, - непоганий навчальний заклад, де є чудова можливість одержати хорошу спеціальність. Мене завжди приваблювали роботи з металом. Тому я вирішив після дев'ятого класу вступити до ПТУ. Для навчання у мене є всі умови: стипендія, практика і нормальні педагоги. Робота зварювальника мені подобається більше, аніж професія водія. Так, зварювальник - робота нелегка, зате добре оплачувана. Менше ніж за рік у мене буде спеціальність, я піду працювати і не залежатиму від батьків у плані грошей. Ця думка гріє мені душу.

Марк, студент коледжу, перший курс. Професійний вибір - обслуговування комп'ютерних і інтелектуальних мереж:

- Спеціальність, яку я обрав, повністю називається "Обслуговування комп'ютерних і інтелектуальних систем і мереж". Від знайомих довідався, що вчитися за цією спеціальністю дуже цікаво, не те, що в школі сидіти: штани протирати і дурня валяти. Та й система викладання там краще. Є стипендія, тому швидко з'являється прагнення до навчання. Щоб одержати стипендію, треба добре вчитися. Я цілеспрямовано йду до поставленої мети. До того ж, у мене є всі можливості добре працевлаштуватися, на хорошу роботу. Я дуже старався, і мої зусилля були винагороджені. Я вступив на державне забезпечення і вчуся безкоштовно.

Григорій

Григорій, професійний вибір - психолог

Григорій, учень десятого класу середньої школи. Професійний вибір - психолог:

- Я довго думав з приводу своєї майбутньої професії. Перше: вона повинна бути прибутковою. Адже професія існує для того, щоб забезпечити роботою. А робота, у свою чергу, - щоб забезпечити хорошими грошима. Друге: робота має мені подобатися, або, принаймні, влаштовувати. Справа, яка мені подобається - це допомагати людям. Психолог - це саме та професія, яка мені потрібна. Вона добре оплачувана, і психологи допомагають людям розібратися у їхніх внутрішніх проблемах. Мине ще два роки, доки я вступлю до інституту. Так, можливо щось ще поміняється, але я точно знаю, що мені треба від професії, роботи і життя в цілому.

Безумовно, вибрана одного разу професія - не довічний вирок. Її завжди можна поміняти, змінивши сферу діяльності. Проте вже у юному віці необхідно орієнтуватися в світі професій, щоб не витрачати кращі роки на вивчення не тієї спеціальності.

Переклад статті
Ярмила Хоми
" У каждого своя дорога
и собственный выбор "
,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті