Орієнтири для вибору професії / Статті / Яким бачать своє майбутнє випус...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

08.11.2007 Яким бачать своє майбутнє випускники шкіл 2007 року

Якщо перефразувати відомий вислів "війна - війною, а обід - за розкладом", то виходить, що, які б політичні потрясіння країна не переживала, випускники шкіл не можуть не думати про своє майбутнє. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Аналітичною службою Миколи Гаврилова з 30 березня по 3 квітня у Донецькому регіоні, з 602 опитаних одинадцятикласників 74% заявили, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, 17% - до середніх спеціальних і середніх технічних, 1% збирається працювати і 8% не змогли визначитися з відповіддю.

Серед тих, хто вступатиме до ВНЗ, 34% приваблює високий статус і престиж вищої освіти, 20% хочуть у такий спосіб одержати бажану спеціальність, 19% зроблять такий крок заради батьків або друзів, 7% мають змогу гарантовано вступити, 4% вже навчаються на підготовчих курсах або складали рейтинги, 3% орієнтовані на доступність оплати за навчання, 2% матимуть більше шансів для працевлаштування і 11% не змогли прокоментувати свій вибір.

Вступатимуть до технікумів і ПТУ випускники переважно з двох причин: 32% з них просто не "дотягують" до рівня ВНЗ і 31% хочуть якомога швидше одержати бажану спеціальність.

Діаграма відображає рейтинг уподобань серед сфер життєдіяльності, на які вже зорієнтувалися 84% випускників шкіл 2007 року.

Значна частина опитаних (37%) хочуть бачити своє майбутнє саме таким, яким вони його собі уявили, оскільки так воно є найбільш привабливим. Для його опанування вони мають відповідні здібності (7%), у ньому відкриваються хороші перспективи для кар'єрного росту (5%), воно вабить престижною спеціальністю (4%) і там збудуться мрії дитинства (4%). У цьому майбутньому наочно окреслені контури затребуваної обраної професії (3%), у ньому очікує хороший прибуток (3%). Комусь воно допоможе продовжити сімейну традицію (3%), хтось у нього ввійде за рекомендацією друзів та знайомих, а для когось воно стане продовженням теперішнього, що було закладене навчанням у спеціалізованій школі (2%). Для 12% випускників майбутнє поки залишилося досить примарним і 19% підуть у нього навмання.

Переклад статті
"Каким видят свое будущее
выпускники школ 2007 года"
,
джерело: Аналитическая служба
Николая Гаврилова
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті