Орієнтири для вибору професії / Статті / Forbes назвав професії, які у С...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

08.05.2008 Forbes назвав професії, які у США вимирають

Журналісти, ведучі ефіру на радіо та держслужбовці названі американським журналом Forbes найменш перспективними професіями в Америці у 21 столітті згідно з прогнозом міністерства праці США.

До переліку потрапили також програмісти, працівники промислових підприємств, турагенти, ювеліри, фермери і низка інших професій.

Згідно з прогнозом Мінпраці, середнє зростання числа робочих місць у США для всіх видів професій до 2014 року складе 13%, тому Forbes вніс до переліку неперспективних ті з них, де прогнозується мале або негативне зростання.

Видання повідомляє, що зростання робочих місць у журналістиці протягом найближчих десяти років збільшиться лише на 5% і що газети в США, де зараз працює більшість американських журналістів, скорочуватимуть витрати і робочі місця через поширення інтернету. При цьому більшість робочих місць для журналістів, яких журнал назвав "вимираючим видом", залишиться у невеликих за аудиторією і, відповідно, низькооплачуваних ЗМІ.

Пояснюючи неперспективність роботи ведучого ефіру на радіо, журнал повідомляє, що до середини наступного десятиріччя зайнятість на радіостанціях США впаде на 5% через злиття радіостанцій, нові технологічні рішення та відсутність частот для нових радіостанцій.

Неперспективність роботи державних службовців пояснена тим, що до 2014 року число робочих місць у державному федеральному секторі збільшиться тільки на 1,6% у порівнянні з 2004 роком.

З цієї ж причини мало можливостей буде у американських програмістів, оскільки з 2004 по 2014 роки число нових робочих місць для них у США зросте тільки на 2% головним чином через переведення роботи програмістів із США до зарубіжних країн.

Міністерство праці США прогнозує падіння числа робочих місць для турагентів на 6% через поширення інтернет-послуг, скорочення робочих місць для працівників промисловості на 5% через переведення виробництв за кордон і зменшення числа ювелірів на 1% через зростання поставок на ринок ювелірних виробів промислового виробництва.

Число фермерів у США скоротиться до 2014 року на 11%, прогнозує Мінпраці, за даними якого найбільше скорочення робочих місць за цей час торкнеться працівників текстильної промисловості, а також допоміжних і канцелярських працівників офісів, оскільки падіння за цими двома категоріями складе 36%.

Переклад статті
"Forbes назвал вымирающие
в США профессии"
,
джерело: rabota.ua
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті