укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

19.05.2008 Ранній успіх

Як досягти успіху? Як стати кращим за інших? Ці питання, напевно, щоденно задають собі мільярди людей на планеті Земля, незалежно від свого етнічного походження та віросповідання. Завдяки нашому бажанню дати відповідь на ці питання у світі творяться грандіозні поступи у розвитку науки, культури, економіки.

Василь Ліпінський

Василь Ліпінський

Прагнення бути кращим за інших найбільш притаманне молодим людям. Іноді це явище ще називають "юнацьким максималізмом", який з дорослішанням особистості розвіюється і проходить. Людина, зазвичай, після цього змиряється зі своїм становищем і поступово починає деградувати у бажаннях рухатися до прогресу та власного самовдосконалення. Але так трапляється не з усіма. Інколи молодечий запал переростає у чітко сформовану стратегію з досягнення успіху, яка приносить свої плоди. Результатом реалізації такої стратегії можна назвати створення фірми "Медіарекс" у Львові, яка займається виготовленням та монтажем зовнішньої реклами та інтер'єрних елементів.

Задум створити власну справу в Івана Рущишина та Василя Ліпінського виник у студентські роки. Ще навчаючись у академії, Василь підпрацьовував на аналогічній фірмі, тому на початок створення власного бізнесу хлопці вже добре орієнтувалися на ринку, який бажали освоїти. Найбільшою ж проблемою, яка виникла на початку створення власної справи, була відсутність необхідного капіталу для старту виробництва. Але завдяки тривалим зусиллям та відповідним знайомствам молодим підприємцям вдалося залучити необхідний кредит та зробити успішний старт. На сьогоднішній день "Медіарекс" тільки розвивається на ринку рекламних послуг, але Іван та Василь вірять, що незабаром їхні вивіски прикрашатимуть кожен другий магазин у Львові. "Наші козирі, - як говорять хлопці, - швидкість виконання замовлення, індивідуальний підхід до клієнта та відмінний сервіс".

Іван Рущишин

Іван Рущишин

На питання, чи можуть назвати двадцятичотирирічні юнаки свої досягнення успіхом, вони усміхаються і відповідають, що знаходяться лише біля підніжжя гори, а їхній успіх на самому вершечку. На сьогоднішній день вони не жалкують, що взялися за створення власного бізнесу, заради якого довелося відмовитися від викладацької діяльності (обидва економісти), яка була запропонована їм після закінчення академії. Хлопці вважають, що зробили правильний вибір і успіх буде з ними.

Як свідчить вищенаведена історія, для досягнення успіху потрібно не так уже й багато. Треба лише мати сформульовану мету, до якої слід іти попри усі негаразди. Багато хто вважає, що успішними людьми стають ті, кому в житті пощастило, ті, хто опинилися у відповідний час у потрібному місці. Але це зовсім не так. Успішними людьми стають не лише щасливчики, але і трударі, які наполегливо з дня на день працюють заради досягнення високого результату. Для тих, що не бажають погоджуватися з цією думкою, у приклад наведу прізвища американських магнатів: Б. Гейтс, Г. Форд, Д. Рокфеллер. Про досягнення успіху цими людьми говорять, що вони зробили себе самі. Але, як часто буває у наш час, молоді люди, які насправді не бажають працювати над собою, нарікають на несприятливість обставин, на оточення. Мовляв, батьки небагаті - нічим допомогти не можуть, освіта нікудишня - ніде влаштуватися неможливо, роботодавці несправедливі тощо. Досвід успішних і відомих свідчить же, що не варто шукати для себе виправдань і сприятливих обставин. Сприятливий клімат варто для себе створювати самостійно, а не закидати діряві сіті в надії спіймати золоту рибку, яка повинна вирішити усі наші проблеми. Такого просто не буває.

Андрій Щербицький, якому 26 років, на сьогоднішній день володіє невеликою станцією технічного обслуговування автомобілів у місті Яворів.

Після закінчення ПТУ за спеціальністю слюсар в Андрія не було великих перспектив. Як розповідає хлопець, спочатку він не знав, за що взятися. Хотів навіть поїхати на заробітки за кордон. "Але одного разу, - каже Андрій, - я полагодив автомобіль своєму товаришеві і після цього задумався - чому б мені не зайнятися цим професійно?"

І так помаленьку, здобуваючи клієнта за клієнтом, орендувавши гараж, Андрій розкрутив свою справу та створив автомайстерню. Для свого міста, в якому існує чимало проблем з роботою, створення власного бізнесу Андрій вважає успіхом. За словами хлопця, його заробіток не є легким, але інших варіантів реалізувати себе в нього на той час просто не було.

Як бачимо з розповіді Андрія, він не здобув грандіозних статків і не зробив чогось гіпернеможливого, але його можна вважати успішним. Можливо, про нього і не розповідають по телевізору і не пишуть у пресі, але він зумів реалізувати себе. Адже успішна людина - це та людина, яка зуміла знайти своє місце в суспільстві і для якої робота приносить задоволення. Оманливим є судження, що успішні лише ті, про кого багато говорять і пишуть. Адже фермер, який зібрав великий урожай у віддаленому селі на Поліссі, і київський бізнесмен, який вдало купив завод, досягли високого результату, але кожен у своїй сфері. Обидва використовували свої обмежені ресурси і зуміли добитися успіху за тих умов, у яких іншим нічого не вдавалося. Кожного з них можна назвати успішним.

Отож, любий читачу, пробач, якщо ти в даній статті шукав універсального секрету успіху. Такого просто не буває. Бути кращим за інших - це означає краще працювати, ніж інші. Жодні модні книжки і методики типу "10 заповідей успіху" не містять формули щастя. Досягнення особистого успіху - це унікальний коктейль із власного інтелекту та фізичних зусиль. Ми самі повинні вміти зорієнтуватися та вибрати для себе пріоритетний шлях для досягнення цілі. Головне - не слід боятися і твердо йти назустріч власному успіху.

Роман Левицький,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті