Орієнтири для вибору професії / Статті / Безробітні молодшають

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

10.09.2007 Безробітні молодшають

Серед безробітних, зареєстрованих протягом двох місяців поточного року, 51% становить молодь...

Чим це зумовлено? Хочеться вірити, що нещодавнім затвердженням граничного віку молодої людини - 35 років (раніше молодим вважався той, кому було не більше 28). Але все ж таки основною причиною, мабуть, є невідповідність можливостей молоді й потреб ринку праці.

Якщо всіх молодих людей розділити на тих, хто вже має досвід роботи, демобілізованих з армії та випускників навчальних закладів, то перші складають більшу частину безробітних (68%). І це добре, оскільки з досвідом роботи працевлаштуватися, як розповідають спеціалісти, легше. Виявляється, наші вузи готують не потрібних сьогодні економістів, юристів та менеджерів. Кількість випускників зазначених професій значно перевищує кількість вакансій. Одвічна проблема незбалансованості попиту та пропозиції!

Де ж шукати допомоги? Служба зайнятості надає профорієнтаційні послуги, проводить професійне навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, для молоді тут діє цільова профпідготовка необхідних працівників. Крім того, молодь, яка звертається до служби зайнятості, має можливість почати власну справу. В цьому майбутнім підприємцям допомагають семінари, на яких вони одержують необхідні знання.

Але це лише частка того, що хочеться зробити для молоді. Починати ж треба зі змін до законодавства щодо зайнятості, а саме: з отримання випускниками першого робочого місця, а також створення мережі структур сприяння підприємництву. А далі - налагодження зв'язків з вузом, формування правильних пріоритетів, профорієнтація школярів, запровадження програм резерву молодих кадрів тощо. Та нехай цифри й статистика Вас не засмучують. За словами директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Марини Родіонової, молодь, хоч і складає значну частку безробітних, але вирішує дану проблему досить активно. Молоді люди навчились працевлаштовуватись, використовуючи свої вміння та знання. Не бійтесь, шукайте власне призначення, спробуйте себе в різних сферах діяльності - і успіх Вам гарантовано!

Бажаю всім знайти своє місце під сонцем (бажано, з гарною зарплатою).

Каріне Акопян,
джерело: "Молодіжне перехрестя"

Перейти вище: Статті