Орієнтири для вибору професії / Статті / 10 найпопулярніших професій нас...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

06.11.2007 10 найпопулярніших професій наступного десятиліття

Вибір професії - це завжди довгий і відповідальний момент у житті кожної людини, адже від цього залежатиме не лише матеріальна забезпеченість, а й душевний спокій та задоволення від того, над чим працюєш. Отож, шановні старшокласники, якщо Ви ще не визначилися, ким бути, уважно прочитайте статтю про десять найпопулярніших спеціальностей наступного десятиліття. Можливо, саме в цьому списку Ви знайдете свою майбутню професію.

Фахівець з інформаційних технологій

Хто вони?

Це комп'ютерні генії завтрашнього дня.

Чому саме вони?

Тому що такі фахівці здатні вирішувати найнагальніші для будь-якої держави проблеми - створювати і реалізовувати моделі ефективного управління банком, заводом, галуззю, транспортом, науковими дослідженнями. Зверніть увагу, що у назві спеціальності вже немає слова "комп'ютер", адже коли йдеться про вирішення складних завдань, стає зрозуміло, що людина володіє ним досконало.

Вам це підійде, якщо у вас хороші математичні здібності та логічне мислення.

Яку освіту потрібно здобути?

Закінчити фізико-математичний факультет НТУУ "КПІ" або спеціалізовані факультети, які вже є у багатьох державних та приватних вузах.

Психоаналітик

Хто вони?

Це "довірені особи" політиків, зірок шоу-бізнесу, бізнесменів. Психоаналітикам зіркові особистості зізнаються у тому, в чому не зізнаються навіть собі!

Чому саме вони?

У сучасному суспільстві страх втратити те, що маєш, не зуміти досягти нових висот викликає неврози, депресії та всілякі тривожні стани. А фахівці-психоаналітики допомагають повернути людині душевну рівновагу, спокій та впевненість.

Вам це підійде, якщо Ви добре відчуваєте людей та схильні до аналізу.

Яку освіту потрібно здобути?

Медичну, психологічну. У цьому вам допоможе Міжнародний інститут глибинної психології, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (ХНУ), Уманський державний університет імені Павла Тичини (УДПУ).

Еколог

Хто вони?

Це справжні цілителі довколишнього середовища. Повсякденна робота еколога - вивчення стану землі, води і повітря, аналіз впливу відходів виробництва на рослини, тварин і людину.

Чому саме вони?

Зараз без екологічної експертизи не можна ані побудувати житловий будинок, ані прокласти нову дорогу, ані відкрити фабрику чи завод. Жодне підприємство не може функціонувати без нагляду екологів. Адже підприємству вигідніше запобігти забрудненню навколишнього середовища, аніж потім виплачувати лікарняні співробітникам і штрафи екологічним службам.

Вам це підійде, якщо Ви готові хоч зараз їхати рятувати від вимирання амурських тигрів, а також небайдужі до проблеми зникнення тропічних лісів Амазонки.

Яку освіту потрібно здобути?

Достатньо закінчити факультет екології, хімії або біології КНУ імені Тараса Шевченка, Державного екологічного інституту чи Дніпропетровського національного університету (ДПУ).

Ландшафтний дизайнер

Хто вони?

Це художники, а сфера їх діяльності - садово-паркове мистецтво, якого б розміру не були ці сади і парки: від традиційних кількох соток до безмежних територій заміських резиденцій.

Чому саме вони?

Із зростанням добробуту наших громадян буде рости потреба у спеціалістах, які уміють створювати красу буквально на рівному місці (робити "альпійські гірки", саджати рідкісні рослини, будувати альтанки, басейни, фонтани, скульптурні споруди).

Вам це підійде, якщо вмієте гарно малювати і захоплюєтеся розведенням кімнатних квітів.

Яку освіту потрібно здобути?

Вищу архітектурну, будівельну. Наприклад, у Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) чи Мистецькому інституті художнього моделювання та дизайну (МІХМД) існують різноманітні спеціалізовані курси із фітодизайну та озеленення.

Логістик

Хто вони?

Логістики контролюють всі процеси, де можна заощадити. А саме: постачання, транспортування, зв'язок з митницею і державними органами тощо. Логістик не дозволяє товару довго лежати на складі, вантажівці - їхати довгою дорогою, магазину - чекати завезення продукції.

Чому саме вони?

Економія часу та коштів завдяки роботі логістиків нараховує мільйони гривень. Саме тому їх роботу гідно оцінюють.

Вам це підійде, якщо Ви вмієте грамотно планувати свій робочий день, "вбиваючи двох зайців" одночасно, а також не забуваєте об'єднувати навколо себе однодумців. Стануть у нагоді обачність і любов до економії.

Яку освіту потрібно здобути?

Економічну - Університет "КРОК", Національний авіаційний університет і, бажано, юридичну - Київський університет права НАН України (КУПНАНУ).

Телепродюсер

Хто вони?

Це найголовніші люди на телебаченні. Телепродюсери вигадують самі або знаходять відповідну ідею для програми або фільму та втілюють її в життя. Вони керують усіма процесами - від створення творчої групи до рекламної кампанії.

Чому саме вони?

Сила телебачення величезна, а роль продюсера тут - одна з найперших. Найчастіше саме він вибирає ведучого програми, він веде облік коштів і стежить за виконанням загальної концепції.

Вам це підійде, якщо Ви мобільна і творча людина, яка вміє вдало вкладати гроші. А якщо Ви часто чуєте на свою адресу саркастичний коментар "нахабство - друге щастя", то взагалі сміливо можете йти у продюсери.

Яку освіту потрібно здобути?

У вас може бути будь-яка освіта, тут багато що залежить від Вашої активності і креативності. Хоча, правду кажучи, спеціальні знання з кіно- та телемистецства Вам не завадять, їх можна одержати у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого (КНУТКТ) чи Київському національному університеті культури і мистецтв (КНУКІМ).

Менеджер з персоналу

Хто вони?

Це кваліфіковані співробітники агентств з підбору персоналу. Вони самі знаходять потрібних фахівців, в основному, менеджерів вищої ланки, переманюючи їх з інших компаній, або перехоплюючи у момент переходу з одного місця роботи на інше.

Чому саме вони?

Тому що конкуренція між компаніями - це, перш за все, конкуренція менеджменту. А головні постачальники кадрів цінуються нині на вагу золота.

Вам це підійде, якщо Ви гарний психолог і азартна людина. Адже менеджер з персоналу - гравець, який уміє блефувати, веде подвійну і навіть потрійну гру, при цьому примудряється скласти красиву, а головне, вдалу комбінацію.

Яку освіту потрібно здобути?

Обов'язково психологічну, не завадить і факультет менеджменту, наприклад, Міжгалузевого інституту управління (МІУ) чи Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП).

Біотехнолог

Хто вони?

Це люди, які при допомозі живих організмів та їх компонентів, - генів, ферментів, білків - створюють те, чого раніше навіть не існувало у природі: абсолютно нові організми, рослини і продукти.

Чому саме вони?

Біотехнологія - це генна інженерія і навіть клонування живих організмів. Суперактуальна тема!

Вам це підійде, якщо Ви цікавитеся біологією та генною інженерією.

Яку освіту потрібно здобути?

Біологічну або хімічну. Є ще спеціалізовані факультети, які готують харчових біотехнологів - Національний університет харчових технологій (НУХТ) чи Національний фармацевтичний університет (НФУ).

Аудитор

Хто вони?

Це люди, які щодня демонструють вищий пілотаж бухобліку! Основна функція аудитора - остаточна перевірка фінансових звітів компаній, зокрема, перед податковою перевіркою.

Чому саме вони?

Будь-яка компанія веде бухгалтерський облік і постійний контроль за ним, адже помилки, які здаються незначними на папері, насправді можуть обернутися величезними збитками. Аудитор допомагає їх уникнути.

Вам це підійде, якщо Ви терплячі, посидючі та добре товаришуєте з цифрами. Аудиторів за їхню посидючість ще називають "професійними занудами".

Яку освіту потрібно здобути?

Вищу економічну - Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана (КНЕУ), Київський університет ринкових відносин (КУРВ) чи Інститут менеджменту і фінансів (ІМФ).

Іміджмейкер

Хто вони?

Це справжні віртуози соціальних перетворень та створення нових облич.

Чому саме вони?

Перетворитися з Попелюшки на знатну пані у наш час можна не за допомогою чарівної палички доброї феї, а за допомогою гарного іміджмейкера. А охочих скористатися такою можливістю - безліч.

Вам це підійде, якщо Ви - сповнена ідей молода людина з гарним смаком.

Яку освіту потрібно здобути?

Обов'язково психологічну та спеціалізовану освіту, наприклад курси при Інституті підготовки кадрів промисловості (ДІПКП) чи факультет дизайну Львівської академії мистецтв (ЛНАМ).

Та хочеться нагадати нашим читачам - яку професію Ви б не обрали, який фах Ви б не освоїли, фахівці і професіонали у своїй справі завжди потрібні, не залежно від моди на професію чи затребуваність на ринку. Тому сміливо можете йти і до педагогічного, і до юридичного ВНЗ, головне, щоб Ви відповідально ставилися до обраного шляху, адже добра освіта - запорука Вашого майбутнього добробуту і впевненості!

Інна Журавель,
джерело: Помічник абітурієнта
№ 9 (70), 2007, с. 36 37

Перейти вище: Статті