Орієнтири для вибору про... / Інтерв'ю на фоні ВНЗ / Думка запорізьких студен...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Орієнтири для вибору професії

17.09.2007 Думка запорізьких студентів і їхніх батьків про обрану професію

Вибір професійного шляху іноді буває досить складним і суперечливим. Один сумнівається, інший впевнено приймає рішення навчатися, а потім працювати у визначеній, обраній ним, грошовитій сфері. При цьому 60 відсотків опитаних запорізьких студентів мають намір після закінчення вузу працювати за фахом, близько 20 відсотків говорять, що все залежить від грошей, які їм запропонують, якщо їм зарплата не сподобається, підуть працювати на іншій ниві. Студенти, які залишились, впевнені, що головне одержати диплом, а життя покаже, що робити далі. Може, батьки влаштують, може, закордон поїдуть, а може, матимуть трьох дітей і будуть їх виховувати. Думки запорізьких студентів представлені в нашому вересневому опитуванні.

Олександр

Олександр, студент 2-го курсe ЗНУ

Олександр, студент 2-го курсу біологічного факультету Запорізького національного університету (ЗНУ):

- Я минулого року подавав документи відразу на дві спеціальності: на інформатику і на екологію. Перша мені дійсно подобалась, а другу обрав як запасний варіант. Так вийшло, що пощастило вступити саме на біологічний факультет. Я про це ні краплі не шкодую. Чесно кажучи, ще не замислююсь, де працюватиму, радий, що зараз мені подобається навчатися. А в цей університет я вирішив подавати документи саме тому, що тут навчається і працює багато моїх знайомих.

Олена

Олена, мама студента Запорізького електротехнічного коледжу

Олена, син - студент 1-го курсу Запорізького електротехнічного коледжу:

- Навчатись саме в цьому коледжі ми вирішили тому, що провівши аналіз ринку учбових закладів цього рівня, зробили висновок про оптимальне співвідношення ціни і якості навчання у ньому. Мій син навчатиметься на програміста. Знайомий програміст підказав нам, що ця спеціальність має переваги в плані подальшого професійного зростання та кар'єри. Можна сказати, що я деяким чином вплинула на вибір Євгена, оскільки прагнула змалювати йому всі позитивні й негативні боки спеціальності.

Світлана

Світлана, мама першокурсниці Центру перукарської і швейної майстерності

Світлана, дочка - першокурсниця Центру перукарської і швейної майстерності:

- Обирали це місце для подальшого навчання тому, що тут за два роки можна одержати не лише атестат (моїй дочці 15 років), але й диплом за обраною спеціальністю. Донька схильна до дизайну, вона добре малює, тому ми не припускаємо, що після закінчення Центру вона поїде навчатися і працювати до Києва. Вважаю, що професія швачки (закрійника) досить перспективна сьогодні, оскільки збільшується кількість людей, які хочуть виглядати оригінально, носити якісний і красивий одяг. Тому вибір дочки підтримую.

Ганна

Ганна, студентка ЗІГМУ

Ганна, першокурсниця факультету фізичного виховання Запорізького інституту гуманітарного і муніципального управління (ЗІГМУ):

- Моя майбутня професія - фахівець з фізичної реабілітації. Чесно кажучи, на даний момент у мене досить невиразне уявлення про неї, я навіть боюся! Але, вважаю, що все налагодиться. Спочатку я збиралась вступати до іншого вузу, але коли дізналась, що в ЗІГМУ перший семестр безкоштовний і приймають без іспитів, відразу подала сюди документи. Сподіваюсь, що такі дії з боку керівництва інституту себе виправдають, і я не розчаруюсь ні в навчанні, ні в колективі. Немає ніяких гарантій, що в майбутньому я працюватиму за фахом. Головне - отримати вищу освіту, а далі життя підкаже, де знайти непогане місце роботи.

Анастасія

Анастасія, студентка ЗІА

Анастасія, студентка 3-го курсу факультету будівництва і водних ресурсів Запорізької інженерної академії (ЗІА):

- Навчатися за спеціальністю (промислове і цивільне будівництво) мені не складно. Сподіваюсь, що в майбутньому я все-таки стану архітектором, я про це давно мріяла. В ідеалі хотілося б працювати за фахом, до того ж саме в рідному місті, робити його красивим, надійним і сучасним . Практичного досвіду я поки що не маю, але з 4 курсу планую шукати хоч якусь роботу у цій сфері. Приємно, що мої батьки підтримують мене в прагненні одержати вищу освіту, допомагають не тільки матеріально, психологічно, але й навіть в засвоюванні деяких предметів! Я потрапила до вузу випадково, оскільки свого часу подавала документи до декількох учбових закладів, а вступила саме сюди.

Оксана

Оксана, студентка ЗІГМУ

Оксана, студентка 5 курсу факультету журналістики ЗІГМУ (заочне відділення):

- На даний момент найголовніше для мене в навчанні те, що вибір вузу, спеціальності, рішення здобути вищу освіту приймала усвідомлено. Я працюю журналістом, а теорія іноді дійсно допомагає практиці. Після школи я навчалась в училищі на швачку, і лише через декілька років наважилась отримати другу освіту. У мене підростає донька, зараз вона у 8 класі, сподіваюсь, що підвищення мого інтелектуального і професійного рівня стане для неї позитивним прикладом через рік-два.

Переклад статті Олени Нежижим
"Мнение запорожских студентов
и их родителей о выбранной профессии"
,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Інтерв'ю на фоні ВНЗ