Портрет професіонала / Статті / Вирізняються розумом та кмітливістю

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

17.12.2007 Вирізняються розумом та кмітливістю

Обов'язки секретаря, здебільшого, залежать від розмірів компанії, напрямку і сфери діяльності, і навіть змісту, який вкладає керівник фірми у функції "своєї правої руки". Саме тому дуже часто під вакансією звичайного секретаря може "ховатися" посада помічника директора або секретаря-референта. При працевлаштуванні важливо врахувати, що коло обов'язків, як правило, формує керівник. Проте існують спеціалізації, які визначають основні функціональні обов'язки.

Багатолика професія

Одна з найбільш затребуваних секретарських посад - секретар у невеликій компанії (29% від загальної кількості оголошених вакансій). До обов'язків секретаря належить перегляд пошти, відбір необхідної кореспонденції, відповіді на стандартні запити, індивідуальний підхід до відвідувачів, телефонні переговори, контроль над виконанням завдань. Освіта, необхідна для посідання посади, - курси секретарів.

Не менш запитана позиція секретар-офіс-менеджер (22% від загальної кількості оголошень). Він координує роботу офісного персоналу: секретарів, кур'єрів, диспетчерів. Організовує діяльність офісу, займається діловодством, обробляє вхідну кореспонденцію. На цій посаді керівники хочуть бачити кандидатів з вищою освітою або таких, що закінчили спеціалізовані секретарські школи, учбові центри. Бажаною є підготовка за профілем діяльності фірми і стажування за кордоном.

Замикає трійку чільних позицій секретар на ресепшн (19%): займається прийомом і розподілом вхідних дзвінків, зустрічає і проводжає відвідувачів. Оскільки ця посада є однією з найнижчих сходинок професії, спеціальної освіти, як правило, не вимагають.

На четвертому місці - секретар-референт (15%). До його обов'язків належить підготовка проектів рішень і текстів виступів керівника, редагування звітів та іншої документації. Він відстежує, як співробітники виконують розпорядження директора компанії, оцінює якість виконаних робіт. Необхідна освіта: спеціалізовані секретарські школи, учбові центри, коледжі.

Попит на позицію секретарів-помічників (асистентів) керівника за нинішній рік зріс більш як на 50% і наразі становить 13% від загальної кількості вакансій. Асистент бере участь у переговорах із партнерами по бізнесу, керує підготовкою до особливо важливих нарад, конференцій, презентацій. Освіта: вища або спеціалізовані секретарські школи, учбові центри. Бажаною є підготовка за профілем фірми або стажування за кордоном.

Нечасто трапляються оголошення про вакансію референта (близько 1%), до обов'язків якого належить обробка і розподіл кореспонденції, реферування інформації, підготовка звітів і статей для шефа, участь у переговорах. Вимога - вища освіта або спеціалізовані секретарські школи, учбові центри.

Переклад статті
"Отличаются умом
и сообразительностью"
,
джерело: job.rkm.kiev.ua
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті