Портрет професіонала / Статті / Чи підходить вам професія торгового представн...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

02.04.2008 Чи підходить вам професія торгового представника?

Протестуйте себе і спробуйте визначити, чи можете ви працювати у сфері торгівлі, перш ніж прийшли у неї або прийняли рішення залишитися в ній, попри те, що успіх явно не супроводжує вас.

Ви повинні відчувати задоволення від кожного "виклику", що постає перед вами під час кожної "очної ставки" між продавцем і покупцем. Найобдарованіші продавці завжди вірять у те, що вони продадуть товар, а не просто сподіваються на це. Вони насправді отримують задоволення від того, що реалізовують товар.

Ви повинні виявляти товариськість і комунікабельність, а не демонструвати боязкість і зануреність у себе. Ви повинні бути налаштовані на продуктивне спілкування з іншою людиною. Можна сказати, що ви маєте жадати зустрічі з людьми.

Ви маєте одержувати задоволення від чіткого планування свого часу і складати розклад для себе. Торгові агенти, які досягли блискучих результатів у своїй діяльності, завжди стежать за розміреністю своїх психологічних та інтелектуальних ритмів і постійно коригують розклад, щоб бути завжди у формі і нічого не упустити в роботі. Вони не бігають від роботи і не розглядають планування часу як можливість зменшити зайнятість, навпаки, їм доводиться структурувати свій час саме тому, що вони працюють дуже інтенсивно.

Ви повинні самі виявляти ініціативу. Ви не повинні чекати, коли хтось скаже вам, коли потрібно починати роботу з клієнтами або коли її продовжувати. Це означає, що ви повинні бути винятково енергійні та активні в роботі. Іншими словами, ви повинні постійно виявляти честолюбство і завзяття.

Ви повинні знати свою мету і наполегливо рухатися до неї. Кращі торгові агенти мають цілком чіткі довгострокові і короткострокові плани. Більшість з них прагне поєднувати високі заробітки з розширенням сфери своєї діяльності.

Вам має подобатися ризикувати і працювати на комісійних засадах, одержуючи певний відсоток з виручки. Врешті-решт, саме це робить торгівлю такою привабливою, а торговий агент завжди є енергійною спритною людиною або незалежним агентом, що працює за контрактом, який робить це більшою мірою для себе, аніж для організації. Таким чином, чим наполегливіше ви працюєте, тим продуктивнішими будуть ваші дії у сфері торгівлі, а отже, тим більше грошей ви зумієте заробити.

Ви повинні щиро вірити в те, що торгівля - це творчий процес. Творчі витоки життєво необхідні там, де ви визначаєте висхідні позиції своєї діяльності, розробляєте оптимальну стратегію дій, відбираєте і маєте намір здійснити те, що, можливо, ніхто до вас не робив.

Ви повинні уміти справлятися з перешкодами. Не любити їх, але ставитися до них, як до необхідної частини життя, бачити в них таку ж неминучість, як ніч неминуче слідує за днем. Отже, ваша задача полягає в тому, щоб бути одночасно товстошкірим і дуже сприйнятливим. Перше захистить вас від дуже хворобливого переживання власних невдач і дозволить не кинути задумане на півдорозі. Друге допоможе помічати власні промахи, які ви допустили в роботі.

Ви повинні бути впевнені у своїх здібностях. Це звучить банально, та, тим не менш, кращі торгові агенти цінують себе не нижче, аніж пропонований ними товар. Вони упевнені, що їхній досвід та ентузіазм значать у торговій справі не менше, аніж якість пропонованого товару або послуг. Можна сказати, що торговий агент "продає" себе тією ж мірою, а іноді навіть більше, аніж товар.

У вас має бути величезне бажання збудувати власну долю. Створити власну імперію, почавши практично з нуля, - ось що дійсно повинне приваблювати вас.

Ви повинні витримати конкуренцію. Бажання виграти має підстьобувати вас, щоб добитися перемоги, інакше ви просто дарма гаєте час. Навіть якщо ви добре знаєте свій товар або пропоновану вами послугу, цього ще недостатньо. Ви повинні мати бажання вивчити умови конкуренції і протистояти їй, переконливо довівши переваги вашого товару або послуги. Якщо ваші схильності відповідають перерахованим вимогам або хоча б більшості з них, тоді ви можете всерйоз подумати про те, щоб зайнятися торгівлею.

Але це вийде тільки у тому випадку, якщо вам подобається торгувати, і ви схильні до цього.

Невідповідність між вашими прагненнями і вашою роботою обернеться не тільки низькими доходами, але і низькою самооцінкою. А це призведе до негативних наслідків не тільки для вас, але також і для вашої сім'ї та друзів, для вашої організації та для клієнтів.

Переклад статті "Подходит ли вам
профессия торгового представителя?"
,
джерело: norca.ru,
jobmarket.com.ua
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті