Портрет професіонала / Статті / З гайковим ключем по життю

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

21.04.2008 З гайковим ключем по життю

Ви обожнюєте автомобілі і відчуваєте непереборне бажання заглянути під капот і покопирсатися у двигуні? Прочитавши наше сьогоднішнє інтерв'ю з автомеханіком Володимиром Антоновичем Писарем, ви зможете дізнатися трохи більше про професію, безпосередньо пов'язану з автомобілями.

Владимир Антонович Писар

Автомеханік Володимир Антонович Писар

- Як трапилося, що Ви пов'язали життя з автомобілями? Як вибрали професію автомеханіка? Це був усвідомлений вибір чи випадок?

- Швидше за все, мій вибір був частково усвідомленим, а частково - випадковим. Технікою захоплювався з дитинства. Особливо мотоциклами, автомобілями, їх внутрішнім влаштуванням, читав літературу з цієї теми. Але у той час я був дуже молодий, щоб замислюватись про серйозну роботу в майстерні. Та й освіти не було, так, любитель-механік. Потім служив у армії, був механіком-водієм танка. Серйозного початкового досвіду, практики і знань набув саме там. Копирсався не тільки у танку, але й у легкових авто, вантажівках. Допомагав. Коли повернувся, вже точно знав, чим займатимуся. Пішов працювати автомеханіком до автомайстерні. З того часу з гайковим ключем по життю. 20 з гаком років.

- У чому полягає робота автомеханіка?

- В основному, моя робота полягає у перевірці технічного стану автомобіля за допомогою спеціального обладнання та приладів і усуненні виявлених несправностей. Звучить коротко і просто, але насправді хороших спеців у цій галузі не так вже й багато, а фахівців широкого профілю, які зможуть швидко і якісно відремонтувати будь-яку деталь великої кількості різних марок і моделей автомобілів - вдень з вогнем не знайдеш.

- Чого Вам вже вдалося досягти у цій професії? Чим вона Вас привабила?

- Досяг стабільного і досить високого заробітку. Вже неабияке досягнення, як вважаєте? Я люблю свою роботу. Скільки себе пам'ятаю: хлібом мене не годуй, дай покопирсатися у якомусь механізмі, машині, двигуні. А коли улюблена робота або справа приносить ще і матеріальний достаток, чого ще можна бажати?

- Наскільки затребувана робота автомеханіка?

- Роботи дуже багато. Кількість автомобілів на дорогах щорічно збільшується і збільшується доволі відчутно. Автолюбителів багато, а ось фахівців з ремонту й профілактики автомобіля серед них - одиниці. Отже роботи хоч греблю гати. Не рідкість, коли клієнтам доводиться чекати у черзі, оскільки просто не вистачає рук на всі замовлення.

- Навряд чи я помилюся, припустивши, що більшість майбутніх автомеханіків цікавляться розміром заробітку. Наскільки прибутковою є Ваша професія?

- На це питання я б не хотів відповідати у цифрах, але скажу ось що: окрім заробітку в майстерні на робочому місці, я ще одержую солідний прибуток від "шабашок". Є друзі, знайомі, клієнти, яким потрібна термінова допомога з ремонтом або технічним обслуговуванням їхнього авто. Їм я і допомагаю у неробочий час: вони отримують швидку і якісну роботу, а я - непогану матеріальну винагороду. Загалом, при бажанні я би міг цілком перейти на прибуток від "шабашок", вільний робочий графік. У мене є спеціально обладнаний під це гараж, але я все ж таки вважаю за краще мати стабільну заробітну плату з відрахуваннями на пенсію.

- У своїй професії Ви досягли значного успіху. Що, на Вашу думку, слід зробити, щоб досягти того ж?

- Що необхідно? Та те ж саме, що і у будь-якій професії - любити свою роботу. Якщо тобі подобається те, що ти робиш, якщо на роботу йдеш із задоволенням і з цікавістю нею займаєшся, успіх гарантований. Це дуже важливий момент, який у молодості не всі розуміють. Прагнуть здобути освіту, яка вважається престижною з професій, до яких душа не лежить, а потім все життя прокидаються кожен ранок з думкою: "Ех, ну ось знову на роботу..." Батьків, які наполягають, щоб їхня дитина здобула найкращу освіту і престижну професію економіста чи менеджера, а не гайки крутила, теж можна зрозуміти. Вони вважають, що так буде краще, але що поганого, якщо людині з ранньої юності подобається колупатися у машинах? Що поганого, якщо вона із задоволенням тримає гайковий ключ і не боїться забруднитися мастилом і оливою? Будь-хто, хто звик щось робити своїми руками, знає, яке це задоволення, коли результат твоєї праці їздить, літає, плаває або добротно стоїть на фундаменті. Особисто для мене немає нічого приємнішого за звук рівно працюючого мотора. І, звичайно ж, якщо ви вибираєте для себе роботу автомеханіка, для досягнення успіху не зашкодить одержати освіту за фахом.

- Що Ви здобули у результаті досягнення успіху? Чого навчилися, від чого довелося відмовитися? Які виникали проблеми?

- Як я вже говорив, я люблю свою роботу. Найголовніше досягнення полягає в тому, що я заробляю, займаючись улюбленою справою. Це робота не тягар, а радість. Навчився у роботі багато чого і ще вчуся. Автопром не стоїть на місці, завжди знайдеться нова модель автомобіля для вивчення. І до слова, нова - значить, дорожча, у тому числі і що стосується ремонту. Щодо проблем не технічного характеру відзначу хіба що докори дружини у тому, що часто до ночі засиджуюся в гаражі. Вона мені жартома говорить: "У тебе два кохання - я і машини", але тут нічого не вдієш, машини я полюбив ще до того, як за дівчатами почав бігати.

- Як майстер своєї справи, які поради Ви можете дати автомеханікам-початківцям?

- Перші кроки робити завжди нелегко. Перш за все, не бійтеся роботи. Ніхто не говорить, що, прийшовши першого дня на роботу до автомайстерні, ви мусите відразу ж у всьому розбиратися. Не бійтеся попросити поради більш досвідчених колег, не бійтеся вчитися, практикуватися. З часом і ви у всьому розберетеся. Автомобілів дуже багато, всі марки і моделі достеменно знати не будеш. Виберіть ті, які вам найбільше до душі, і станьте з них суперфахівцем, а в інших просто розбирайтеся. Двигун - він і в Африці двигун.

- Дякую Вам, Володимире Антоновичу, за корисну інформацію. Можливо, вона допоможе комусь із читачів нашого порталу визначитися у виборі майбутньої професії. Удачі Вам і подальших успіхів!

- Дякую! Радий, якщо зміг допомогти підростаючому поколінню! Успіхів і усіляких благ Вашому порталу і його читачам!

Переклад статті Сергія Черенкова
"С гаечным ключом по жизни",
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті