Портрет професіонала / Статті / Робота перукаря-модельєра

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

29.05.2008 Робота перукаря-модельєра

"Перукар-модельєр - професія цікава і різноманітна, але дуже специфічна!" - починає історію про свою професію Тетяна Силівейстрова. Цій дівчині всього 23, з них 6 років Таня своїми роботами дарує гарний настрій клієнтам та друзям. Разом з нею ми вирішили відверто поговорити про професію, про старт, про плюси і мінуси, про перспективи.

Про роботу

Тетяна Силівейстрова

Тетяна Силівейстрова

Робота перукаря-модельєра - дуже творча. У ній неможливо щось одне вивчити і робити тільки так, тому що кожна людина - це особистість зі своїми потребами і баченням. У вас ніколи не вийде виконати дві ідентичні роботи, щось буде все одно відрізнятися. Ну, хоча б обличчя вашого клієнта.

Схильності до професії, підготовка

Попередніх знань не потрібно. До університету (технікуму, училища) приходять "зелені", іноді після курсів. Якщо у тебе з руками все гаразд і тобі цікаво, ти - людина творча, значить, все вийде. Єдине - було б непогано мати навики малювання, а то вчитися малювати в 17 років якось важкувато, але можна! Тому що малювати доведеться багато! Потрібно постійно стежити за розвитком моди у стрижках і зачісках, в образах в цілому. Тому що відстав на півроку - озирнувся, а вже стільки нового.

Як стати потрібним

Спершу потрібно мати праву і ліву руки, а не дві ліві. Всі креативні, модні, нові тощо стрижки і зачіски ґрунтуються на класиці і на певних технологіях, тому потрібно обов'язково знати і вміти робити класичні стрижки і зачіски. А як ви будете їх моделювати - це вже ваша особиста фантазія. Для перукаря дуже важливою є практика, тому є такий вислів "потік шліфує руки". Ви зробите 100 стрижок, і лише 101 у вас вийде ідеально.

Необхідні особисті якості

Ентузіазм. А ще розуміння: адже тобі доведеться бути "двома в одному" - і перукарем і, свого роду, психологом. Тому, що багато хто діє за принципом: хочеш змінити життя - почни зі стрижки, і потрібно точно впевнитися, чи готовий твій клієнт до цього або це просто стан такий сьогодні, а завтра у нього все стане на свої місця, а ірокез доведеться відрощувати. Ще важливим є уміння переключати свій настрій - якщо вам перший клієнт його зіпсував, то всі інші не повинні від цього страждати!

Як стартувати

Буває так, що керівники салонів їздять учбовими закладами, дивляться, радяться з викладачами, і на місці пропонують студентам пройти у них практику. У принципі, її потрібно буде проходити обов'язково, тому на таку пропозицію слід погоджуватися, особливо на перших курсах. Не чекайте, що практику забезпечить ваш учбовий заклад, а якщо і забезпечить, то краще переконатися, що це не совдепівська перукарня на околиці міста.

Плюси цієї роботи

Дуже цікаво працювати, якщо любиш людей і є творчою особистістю. Тут присутнє постійне спілкування з людьми, це завжди "живі гроші", є імовірність знайомства з "потрібними" людьми. Якщо ти працюєш у салоні краси, то і графік роботи - теж нічого, день через день, або 2 через 2, а це десь 14 вихідних на місяць.

Мінуси

Серед них - постійна робота на ногах, 11-12-годинний графік роботи, немає обіду, ти постійно дихаєш хімікатами (фарба, хімічні склади, лаки), скільки працюєш - стільки і заробиш. Заробітна плата (з/п) нараховується залежно від відсотків, тому, якщо ти 10 робочих днів дивився телевізор на дивані, то з/п буде відповідна. Це не робота секретарем в офісі. Якщо ти тільки починаєш працювати, тобі все ж таки доведеться трохи посидіти, поки напрацюєш собі клієнтів. Якщо ти працюватимеш десь на зйомках кліпів, роликів або в клубах, будь готовий до того, що тебе декілька діб може не бути вдома.

Про робочі будні

Робота майстра

Робота майстра

У цій професії - велика відповідальність. Волосся - це не шматок тканини (якщо не вийшло, пішов і купив новий), якщо вже відрізав - назад не повернеш, тому потрібно розуміти, чого саме хоче твій клієнт, і бути готовим до того, що не всі можуть пояснити, чого ж вони все-таки хочуть. Це стосується не тільки стрижок, а і фарбувань. Із зачісками трохи легше: можна помити голову і починати робити наново. Але спробуйте-но догодити вже незадоволеному клієнту. Це можливо - але зробити досить важко.

Волосся у всіх різне: пряме, жорстке, кучеряве, неслухняне, тонке, густе - і тому потрібно завжди враховувати особливість кожної структури волосся, гармонійність і лаконічність форм. Щоб не вийшло так: обличчя окремо, зачіска - окремо.

Якщо у клієнта проблемна шкіра голови чи видимі ознаки якихось проблем - майстер завжди має право відмовитися від клієнта. Доводитися налаштовуватися на хвилю клієнтів і вміти переключитися на позитив, навіть якщо дуже зіпсували настрій! Якщо ти працюєш у салоні, іноді бувають проблеми з адміністраторами: то клієнтів переплутають, то час, і тоді невесело.

Про робочі нюанси

Для роботи обов'язково потрібна санітарна книжка. Обновляти її потрібно кожні півроку, а лекцію в СЕС прослуховувати - раз на рік.

Про відпустку і пільги

Якщо говорити про салон, то відпустка триває 2 тижні. Серед пільг можна назвати ситуацію, коли директори салонів дозволяють майстрам обслуговуватися в цьому ж салоні, оплачуючи тільки матеріали (іноді навіть за собівартістю). Іноді, просто для своїх майстрів існує окремий прейскурант. Але у будь-якому випадку - спочатку клієнт, а вже потім співробітники.

Майстерність

Ти приходиш з одним багажем знань, а в процесі роботи ще дуже багато чого навчишся у співробітників. Тут є колосальний обмін досвідом. Ну, і зрештою, якщо хочеш бути справжнім профі, тобі доведеться постійно відвідувати навчальні семінари і майстер-класи, брати участь у різних конкурсах і здобувати додаткові знання, щоби бути в курсі всіх "новинок".

Перспективи

Перспектив дуже багато, тому що ця професія набирає обертів. Зараз модно бути стилістом, модельєром-перукарем, і якщо пощастить, то ще з інститутської лави тобі випаде можливість цікаво попрацювати. Наприклад, на благодійних акціях, а іноді самі викладачі забирають успішних студентів на різні зйомки, коли самі підробляють. Перспектива точно є!

Кар'єрний ріст

Кар'єрний ріст залежатиме від того, де ти працюватимеш. Звісно, якщо ти працюєш у звичайному приватному салоні, то розраховувати ти можеш тільки на підвищення відсотків (зарплати), а кар'єрною стежкою тобі просто нікуди йти, хіба що поміняти рівень салону на значно крутіший! А ось якщо ти потрапила до таких особистостей як Тарасюк, Дюденко тощо, то там, звичайно, ти починаєш з того, що просто дивишся, миєш клієнтам голови, потім тобі поступово довіряють решту роботи. Тут є перевага - ти навчаєшся на базі салону, і це прикольно і перспективно!

Заробітна плата

Зарплата перукаря у більшості випадків - це відсотки, але є і такі салони, де платять ставку плюс відсотки. Сказати про розмір з/п практично неможливо, все залежить від того, скільки ти працюєш, які у тебе каси.

Цілі

Питання про цілі досить особисте, адже кожен з нас сам малює собі ідеальну картину. Якщо тобі потрібен постійний драйв, і ти готовий до того, що твоя сім'я буде тебе рідко бачити, то сміливо можеш торувати собі доріжку на знімальні майданчики. Якщо ж ти хочеш розмірений робочий день, точність і спокій, то - вперед, підкорювати салони краси!

Заради чого

Пам'ятайте, що своїми руками ви робите світ гарнішим!

Переклад статті Марії Комісарової
"Работа парикмахера-модельера",
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті