Портрет професіонала / Статті / Рекрутер Олена Дикун: "Вважаю себе вільною у...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

23.06.2008 Рекрутер Олена Дикун: "Вважаю себе вільною у роботі"

Олена хотіла знайти і реалізувати себе в житті. Бажання бути успішною дозволило отримати гарну освіту, влаштуватись на улюблену роботу. Зараз вона шукає справжніх фахівців. Обставини неодноразово складались не в користь Олени, але вони її загартували і додали більше сил. Зараз дівчині 24. Цього року вона загадала 28 бажань. Зробила крок, на який би ніколи не пішла…

Елена Дикун

Олена Дикун, рекрутер

Ви більше тяжіли до гуманітарних наук у школі?

Так, мені подобалась історія, література. Я любила брати участь у творчих конкурсах та КВK.

А старостою не хотіли бути?

Ні, я завжди прагнула свободи, не тікаючи від відповідальності.

Коли зрозуміли, що вступатимете на психологію?

Я ще в школі зацікавилась психологією, коли дізналась, що моя знайома подає документи на цей курс. І вже тоді визначилась: хочу пізнати себе та свою психологію.

Батьки втручались у Ваш вибір освіти?

Ні, вони стояли осторонь, ніяких пропозицій від них не надходило. Але мама казала, що "вдалий вибір освіти - шлях до успішної кар'єри, тому в тебе є рік, щоб зрозуміти, чим ти хочеш займатись. Справжню кар'єру можна зробити тільки займаючись улюбленою справою."

Як все починалось?

Хотіла складати іспити до Київського ВНЗ, але за деякими обставинами трішки спізнилась з подаванням документів. Тому без варіантів - вступати куди-небудь, а потім йти до своєї мети. Все почалось з факультету "педагога" Донецького інституту соціальної освіти, куди я пройшла за конкурсом без вступних екзаменів. Згодом перевелась в Київський юридичний інститут МВC України на факультет "психології".

Важко опановували Київ?

Спочатку був дуже гарний гуртожиток, допомога батьків. Після закінчення інституту почались труднощі, доводилось винаймати кімнату. Згодом, коли вже почала заробляти, орендувала квартиру та постійно змінювала. Траплялось, що зривалась, але знала, досягнути чогось можна, залишившись у столиці.

Як Ви зрозуміли, що менеджер з персоналу - це те, що ви шукали?

Я не шукала роботу менеджера з персоналу: вона була популярна. Спершу мене запросили психологом в Управління транспортної міліції. Попрацювавши, зрозуміла, що хочу займатись роботою з персоналом, але не в міліції. Так я потрапила в мережу ресторанів "PeesBoyClub". Робота була цікава, гарний колектив, але з кожним днем хотілось чогось більшого, нового. Завжди мріяла працювати у великій компанії менеджером з персоналу, де займатимусь підбором, адаптацією та мотивацією персоналу. Тепер, коли моє бажання здійснилось, приходжу додому і відчуваю приємну втому. Я розумію, що спеціаліст з персоналу - це те, що шукала.

Яку освіту отримали?

Перша - Київський юридичний інститут МВД за спеціальністю "психологія", друга (ще не закінчена) - Міжрегіональна академія управління персоналом за спеціальністю "менеджер з персоналу".

Впевнені, що все правильно зробили?

Можливо помилилась у виборі другої освіти. Насправді освіти психолога достатньо для управління персоналом. Просто не хотіла розставатись із студентським життям. І в мене з'явилось багато нових друзів з різних галузей діяльності. Тому гадаю, що зробила все правильно, і у мене все попереду. А ще здобуду третю освіту - економічну.

Як обирали ВНЗ для здобування другої освіти?

Вибір був дуже малий, тому що вибирала так, щоб недорого.

Коли ви зрозуміли, що хочете стати менеджером з персоналу?

Коли шукала роботу, пройшла дуже багато різних співбесід. Деякі сподобались, після інших залишились неприємні враження. Багато читала про роботу з персоналом, і помітила, що мені цікаво, маю своє бачення на проведення співбесіди. Вивчивши ринок праці, зрозуміла, що ось воно. А ще - непогана зарплатня, перспектива розвитку. Менеджер з персоналу - це дійсно важка робота, яка повинна подобатись.

Кого підбираєте для компанії?

Керівників відділів, провідних спеціалістів в галузі фінансів, реклами, маркетингу, мерчандайзингу, логістики, навчання персоналу, директорів торгових центрів. Основна вимога для кандидатів - бажання працювати, досвід у провідних компаніях з великими об'ємами роботи, знання будівельних матеріалів.

Складно працювати: не завжди люди толерантні?

Буває важко, всі люди різні, до кожного потрібен свій підхід. Частіше кажуть багато зайвого, інколи на підвищених тонах. Але не без смішних випадків, я навіть колекціоную цікаві резюме. Одного разу на співбесіду прийшов "хлопець" 30 років, а за дверима його чекала мама. Завітав кандидат, в якого наша співбесіда була за номером 56. Звісно, що я не повірила. Тоді він показав свій записник, де детально були розписані компанії, час, тема співбесід. Стає смішно, коли людина, попрацювавши 2 місяці на посаді, каже, що вона виросла.

Як відчуваєте себе на роботі?

Легко. Компанія має свій формат. Коли починала працювати, обмірковувала кожного кандидата, аналізувала, хвилювалась. Досягнувши рівня, замислююсь більше над поведінкою кандидата, виразом обличчя, інтонацією. Раніше - над новими питаннями, які треба задати. Зараз з'явилась професійна інтуїція. Коли заходить кандидат, бачу, підійде він чи ні.

Не втомлюєтесь?

Буває, що приходжу додому, і розмовляти не хочеться. На день зазвичай 5-6 співбесід, що не може емоційно не виснажувати. Але коли це продуктивно - приємна втома.

Ви по телефону відсіюєте кандидатів?

Звичайно. Телефонна співбесіда дозволяє визначитись, має сенс займатись далі кандидатом чи ні. Важливим є те, яку використовує людина лексику в своїй промові, як будує речення та з якою інтонацією. Телефонна співбесіда дозволяє відсіяти тих, хто не відповідає вимогам.

Кого приймете першим на посаду менеджера з персоналу?

Освіта має друге місце. Потрібна толерантна людина. Фахівець з гарною освітою, навіть з іноземним дипломом - не говорить про професійність. Часом людина проявляє нарцисизм, тому можуть виникнути складнощі у спілкуванні з колективом. Потрібне вміння налаштувати позитивно кандидата на розмову.

Як обстановку робите комфортною для кандидата?

Інколи розмову налаштовую на бесіду, пропоную попити чаю та усміхаюсь.

Відвідуєте семінари, які проводять міжнародні компанії?

Не доводилось досі. У компанії є відділ навчання та розвитку персоналу, який постійно проводить тренінги для персоналу. Але не варто забувати і про саморозвиток, який інколи продуктивніший, ніж будь-які семінари та тренінги.

Робота не обмежує вас у свободі?

Часу на відпочинок хотілось би більше. Та вважаю себе вільною у роботі: сама вибираю свій графік, планую час, призначаю зустрічі. Бувають обов'язкові моменти як у всіх - це звітність.

Риси характеру, що повинні бути у рекрутера?

Тактовність, впевненість в собі, стійкість до стресу і обов'язково інтуїція.

Секрет успіху

  • Віра у себе.
  • В ніч на Різдво загадую чимало бажань. Цього року - 28 мрій та три вже здійснились. Я стрибнула з парашута і дуже пишаюсь своїм вчинком. Ніколи подумати не могла, що наважусь. Я вірила, що все у мене вийде, так і було.

Середній рівень зарплат у Києві поміж менеджерів з персоналу та рекрутерів?

Мінімально - 600 доларів та максимально - 1000. Великі рекрутингові компанії обіцяють фахівцям великий прибуток з маленькими ставками та відсотками від проекту. Вони фіксовано отримують 500 доларів. З відсотками зарплата сягає 2000 доларів, але все залежить від проекту. Мене особисто не влаштовує нестабільна зарплатня.

Належите до жінок, що будують свою кар'єру?

Я хочу постійно до чогось прагнути, розвиватись, займатись улюбленою справою.

Можливо, що Ви кардинально зміните думку і працюватимете в іншій сфері?

Звичайно. Але це буде завтра.

Мрії

Хочу звичайного жіночого щастя: сім'ю, дітей, займатись улюбленою оселею, продовжувати працювати у своє задоволення. Волію, щоб на шляху зустрічались добрі люди, які б підтримували, підказували. Тяжію достатньо заробляти, щоб відпочивати, дозволяти собі робити гарні подарунки близьким людям.

Що порадите початківцям?

  • Вірити в себе.
  • Розвиватись.
  • Досягати.
Ірина Новоставська,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті