Портрет професіонала / Статті / Прибуткова робота

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Портрет професіонала

14.02.2008 Прибуткова робота

На думку багатьох спеціалістів, нинішня економічна ситуація в Україні багато в чому впливає на ринок праці. І в результаті - одними із найприбутковіших спеціальностей стають ті, де людина робить щось своїми руками.

Ми вирішили перевірити це та дізнатися про специфіку та особливість таких професій. Майстер зі встановлення гіпсокартону Денис Панькевич під час спілкування розповів нам секрети своєї роботи.

Денис Панькевич

Майстер зі встановлення гіпсокартону Денис Панькевич

Денис закінчив Вище художнє професійно-технічне училище та отримав спеціальність "Маляр-штукатур, лицювальник плит". Вже зараз, пропрацювавши більше 5-ти років, Денис має постійні замовлення. Його роботи замовляють з різних куточків України. Зараз Денис має замовлення одного з університетів України.

- Денисе, розкажіть, як Ви потрапили у цей фах.

- Рішення, куди вступати після закінчення школи, я приймав самостійно. Обрав саме цей навчальний заклад для майстрів з ремонту приміщень, бо знав, що це прибуткова спеціальність.

- Як складався Ваш трудовий шлях? Ви відразу знайшли роботу за цією спеціалізацією?

- Так, роботу знайшов без труднощів і відразу взявся до праці. Спочатку півтора року працював підсобником у майстра. За цей час, звичайно, у мене з'явився досвід, я багато чому навчився, дізнався, як треба працювати, щоб у результаті отримати акуратну, красиву й оригінальну роботу. Адже багато хто вважає, що майстри з ремонту грубі, завжди брудні, й виконують тяжку, але просту роботу. Але ж - це не так. Нашу професію багато в чому можна назвати творчою. Ось подивіться на мої роботи, - вони оригінальні й одиничні за своєю природою. Я завжди думаю, яка конструкція чи фігура найкраще всього підійде до приміщення, враховуючи також при цьому побажання замовника.

Робота майстра

Робота майстра

- А потім Ви почали працювати майстром?

- Так, я вже чотири роки працюю майстром зі встановлення гіпсокартону. Як я вже сказав, - це надзвичайно цікава робота, до того ж і прибуткова. Знаєте, бувають такі періоди, особливо влітку, коли можна працювати протягом цілої доби, і все одно робота є. Це пов'язано з тим, що зараз постійно щось будується: і житлові будинки, і магазини, і бізнес-центри, різноманітні майданчики - і всюди замовники бажають оригінальності та незвичності для своїх об'єктів. Це природно, адже сучасні технології на такому високому рівні, що дивувати новими ідеями не так легко.

- Отже, розкажіть, що саме Ви можете робити.

- Я виконую різноманітні фігури та конструкції з гіпсокартону, встановлюю стіни з гіпсокартону, роблю монтаж гіпсокартону будь-якої складності. Взагалі, сьогодні в будівельній галузі гіпсокартон - надзвичайно зручний матеріал. Сучасні гіпсокартонні системи дозволяють надавати конструкціям прямі лінії, рівні площини. Завдяки гіпсокартону можна створити складні криволінійні форми, які надають інтер'єру неповторного вигляду. Наприклад, за допомогою гіпсокартонних систем я виконую колони та пілони, растрові стелі, обшиваю карнизи складної форми, за якими приховую джерела освітлення, формую арки тощо. У цій справі людська фантазія не знає меж.

Робота майстра

Робота майстра

- Ви задоволені, що обрали саме цю спеціальність?

- Звичайно, адже, працюючи майстром зі встановлення гіпсокартону, я удосконалив свої знання, набув нових навичок, навчився творчо підходити до своєї роботи. Я навчився виконанню низки технологічних прийомів, за допомогою яких можна робити неповторні інтер'єри, кожного разу створюючи новий варіант, який ідеально підходить саме до цього приміщення. Професіоналізм моїх колег у цій справі виступає на перше місце. А вони можуть сформувати кардинально нове сприйняття існуючого приміщення. Крім того, я отримую за свою працю пристойну винагороду.

- Що Ви можете побажати початківцям, які хочуть досягти такого ж успіху?

- Не зважаючи на всі переваги моєї спеціальності, я можу твердо сказати, що мій фах - надзвичайно важка робота. Іноді треба бути фанатиком своєї справи. Також треба мати терпіння, тому що навчитися відразу ідеально виконувати окремі конструкції неможливо. Це - як і в будь-якій роботі. Треба докласти певні зусилля, щоб стати кращим.

Марина Потоцька,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті