Потрібні фахівці / Статті / Затребувані професії України дивують фахівців

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

18.10.2007 Затребувані професії України дивують фахівців

Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко розвінчав міф про те, що "всі професії важливі, всі професії потрібні". Виявляється, перш за все Україна зараз потребує газоелектрозварювальників, фрезерувальників, токарів, операторів комп'ютерного набору і будівельників, а зовсім не юристів, економістів і дизайнерів. Саме представники цих професій є найбільш затребуваними професійно-технічними фахівцями. Міністр повідомив про це на прес-конференції, присвяченій виставці інноваційних технологій профтехосвіти.

Утім, варто відчувати різницю між найпопулярнішими професіями і найбільш затребуваними. Найпопулярніші професії в Україні - програміст, фінансист і аналітик, а найбільш затребувані - слюсар, технолог, будівельник, різноробочий.

Більш того, "потрібність" тих або інших фахівців залежить від регіону. Так, щоб отримати роботу в Харкові, потрібно бути програмістом. Саме цих фахівців у 2007 р. потребують багато організацій. Харків'янам як повітря потрібні системні адміністратори, програмісти і оператори ПК.

Робота в Одесі потребує навичок у продажу і там потрібні фахівці бізнес-середовища - менеджери, супервайзери, торгові представники, регіональні представники, продавці-консультанти, бухгалтери і, на додачу, програмісти.

Найбільш затребувана робота в Луганську також вимагає торгових навичок. Для роботи в цьому місті необхідні дистанційні менеджери, регіональні менеджери, менеджери з перевезень, логістики, менеджери зі збуту і продавці-консультанти. Щоб добре влаштуватися в сусідньому Донецьку, потрібно бути не просто бізнес-спеціалістом, а фахівцем вищої ланки. Робота в Донецькому регіоні пропонується фахівцям з маркетингу, топ-менеджерам, директорам-економістам, мерчендайзерам, директорам.

Крим не дуже відрізняється від Луганська. Робота в Криму - це перш за все торгівля, тут частіше за інших потрібні супервайзери, економісти, фахівці із торгівлі і збуту, а так само менеджери з персоналу.

Дніпропетровськ відчуває потребу в керівниках і начальниках відділів. Робота в Дніпропетровську вимагає територіальних менеджерів, менеджерів вищої ланки, а ще тут потрібні юрисконсульти, фінансисти, інженери і програмісти, і, звичайно ж, вічні менеджери з продажу.

Нарешті, найбагатший вибір вакансій, звичайно ж, у Києві. Для роботи в Києві і Україні потрібні менеджери з продажу, працівники поліграфічної промисловості - такі як дизайнер, оператор поліграфічної техніки. Робота в Києві для будівельників і архітекторів знайдеться завжди. Ще тут потрібні вантажні кур'єри, регіональні менеджери, логісти, секретарі, та й взагалі люди будь-яких вакансій. Все-таки, це столиця.

Ще на початку 2007 року фахівці прогнозували підвищення "попиту" на певні спеціальності. У сфері будівництва - необхідні технічні фахівці, керівники і кваліфіковані робочі, головні бухгалтери, інженерно-технічні фахівці. У сфері інформаційних технологій - програмісти, дизайнери, запроваджувачі, адміністратори. Також країні потрібні менеджери із закупівель/постачання, секретарі/офіс-менеджери, менеджери з персоналу, торгові представники.

Оксана Горобець,
джерело:Утро.ua

Перейти вище: Статті