Потрібні фахівці / Статті / Правильний вибір

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

01.11.2007 Правильний вибір

Що ми знаємо про себе після закінчення школи, наскільки усвідомлено і самостійно вибираємо ми навчальний заклад, місто, у якому хочемо навчатися, або життя, яке хочемо прожити? Питання риторичне, чи не так? Адже щасливчиків, які від народження знають про своє призначення, на планеті Земля порівняно мало - близько 5%. Якщо ж ви не з їх числа, то не виключено, що ці історії стануть для вас досить повчальними.

Історія №1

Сашко знайшов своє покликання у роботі гіда

Сашко знайшов своє покликання у роботі гіда

Сашко з однаковою цікавістю ставився як до гуманітарних, так і до точних наук. Батьки, які обов'язково опікуються долею сина, при виборі професії керувалися лише бажанням бачити свого хлопчика ситим і щасливим. З їх легкої руки 17-річний Сашко став студентом технічного ВНЗ, де вивчав вищу математику, фізику, сопромат і безліч інших складних предметів. Не те щоб Сашкові було важко, навпаки, він з легкістю робив завдання і вчився досить добре. Тільки ось якось не радувала хлопця думка про те, що доведеться йому стати інженером-технологом і не бачити світу білого у стінах якого-небудь похмурого комбінату із виробництва пральних машин.

Сашко любив подорожувати, добре знав французьку мову, вивчення якої не облишив навіть в університеті. Париж став заповітною мрією завзятого мандрівника: дуже вже хотілося подивитися на справжніх парижанок, послухати органну музику в Нотр-Дамі і поглянути на французьку столицю із запаморочливої висоти Ейфелевої вежі. Зайві гроші у Сашка, як у порядного студента, звичайно, не водилися. Тут прийшла на допомогу любов до подорожей: одному з українських туроператорів знадобився досвідчений гід. Сашко переконав фірму у своїй незамінності, і все літо провів в екскурсіях Україною. Накопичений таким чином капітал дозволив йому здійснити мрію, щоправда, знову-таки у ролі гіда. Вже на 4-му курсі університету, випадково (а може, і не зовсім) ставши туристичним гідом, Сашко проходив навчальну практику на заводі із виробництва виробів з пластмас. За місяць кольорові тазики і відра так приїлися Сашкові, що він, не роздумуючи, вирішив ніколи в житті не працювати за фахом. Через декілька років після закінчення ВНЗ Сашко продовжує працювати у турфірмі, він всім задоволений і готується до відкриття власної справи.

Історія №2

Олена, має власний манікюрний кабінет

Олена, має власний манікюрний кабінет

Оленка не хотіла вступати до ВНЗ, але батьки були непохитні, до того ж і небагаті, бо контракт у пристойному університеті оплатити б не змогли. Школу Оленка закінчила далеко не на золоту медаль, проте і зовсім дурною теж не була. Педагогічний університет виявився найоптимальнішим варіантом, а конкурс на відділення фізики - найменшим. Вчитися Оленці було нецікаво, група складалася винятково з дівчат, кожна з яких нагадувала їй власну злючу вчительку ненависної фізики, лекції змушували засинати, а завдання доводили до сліз. Єдиною відрадою стали курси манікюру, які Оленка відвідувала із явним задоволенням. По закінченні занять на курсах дівчина одержала роботу в одному з салонів краси, з чого і почалася її професійна кар'єра. Не роздумуючи, недбайлива студентка перевелась на заочне відділення, і зайнялася своєю улюбленою роботою всерйоз. Участь у декількох професійних конкурсах принесла Оленці визнання, тепер вона має власний, поки що невеликий манікюрний кабінет. До речі, Оленка і досі вважає, що те, що з неї вийшла першокласна манікюрниця, і її саму, і бідолашних школярів уберегло від безлічі проблем.

Історія №3

Костик, ді-джей на радіо

Костик, ді-джей на радіо

Костик завжди був веселуном, завзято займався шкільним дозвіллям, організовував шкільні вечори, підбирав музику і, як стали говорити потім, умів заводити натовп. Батько і старший брат Костика були адвокатами, а про те, ким стане молодший син, питань у сім'ї ніколи не виникало. Тому, коли Костик відмовився вступати на юридичний факультет, батько і брат були настільки збентежені, що хлопцеві нічого не залишалося, як підкоритися. З першого ж курсу Костик став працювати ді-джеєм: просипаючи пари, він ходив вечорами на курси англійської мови, а ночами грав у нічних клубах або, доводячи батьків до нестями, мікшував музику у своїй кімнаті. Перша ж участь у конкурсі ді-джеїв принесла хлопцеві перемогу. Незабаром, покинувши університет, Костик вирушив до іншого міста, де став ді-джеєм на радіо. Батьки, які і досі не в змозі зрозуміти упередженого ставлення сина до такої поважної професії, все ж змирилися з дійсністю.

Історія №4

Таня, бухгалтер

Таня, бухгалтер

Таня завжди була дівчинкою правильною, у школі навчалася добре, нічим батьків не засмучувала. Медичний ВНЗ був давньою мрією, Таня бачила себе у білому халаті, серйозною і дуже розумною. Вступити до медінституту було важко, але цілеспрямована Таня справилася. Тільки ось у проміжку між першим показом трупа і двадцятою згадкою слова "кров", вразлива дівчина зрозуміла, що, мабуть, жорстоко помилилася у виборі професії. Наступного ж року Таня стала студенткою економічного ВНЗ, з неї вийшов непоганий бухгалтер.

Нас оточують мільйони некваліфікованих фахівців з тьмяними очима, ці люди явно не люблять свою роботу, але вони настільки пасивні, що не бажають нічого міняти. Вже краще бути хорошим клоуном, ніж поганим лікарем. У кожного з нас своє місце, і навіть якщо на його пошуки знадобляться роки, то вони того варті. Дорогу здолає той, що іде!

Переклад статті Ірини Жигалюк,
"Правильный выбор",
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті