Потрібні фахівці / Статті / Столичний ринок праці

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

18.12.2007 Столичний ринок праці

Столиця є столиця, вона живе, відпочиває і вже тим більше працює за своїми власними законами. Якщо ви всерйоз замислились над підкоренням матері всіх городів руських, то саме час дізнатися про неї більше.

Цифри і факти

 • Київська область займає 4,7 % площі України.
 • Населення області нараховує 1808,3 тисяч осіб, що складає 3,7% жителів України, у тому числі у самому Києві, за неофіційними даними, проживає близько 3-х мільйонів людей.
 • Міське населення - 58,1 %, сільське - 41,9 % від загальної кількості населення.
 • У регіоні розвинені переробна промисловість, металургійне виробництво і виробництво готової металевої продукції, машинобудування, виробництво харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів та інші галузі. Київську область і м. Київ відносять до одного з економічно найрозвиненіших і привабливих у інвестиційному плані регіонів України.

Робота по-київськи

Столичний ринок праці завжди був найбільш насиченим в Україні. Традиційно Київ приваблював як велику кількість кваліфікованих фахівців, які прагнуть кар'єрного росту, так і трудяг, що не змогли працевлаштуватися в своєму регіоні.

Тенденції столичного ринку праці

 1. Характерними змінами для ринку праці Києва останні 5 років можна вважати появу і розвиток низки великих торгових мереж, готових запропонувати робочі місця і конкурентну зарплату. Щорічно в Києві відкривається понад 300 нових супермаркетів, кожний з яких здатен створити у середньому близько 100 робочих місць.
 2. Бум рекламного ринку, як нового джерела вакансій, найбільш характерний саме для Києва. Зарплати менеджерів з продажу, копірайтерів, арт-директорів, журналістів, PR-менеджерів почали конкурувати із зарплатами економістів та бухгалтерів. Якщо ви все ще сумніваєтеся у перспективності рекламного бізнесу, то знайте: за оцінками дослідницької компанії Сortex, об'єми вітчизняного ринку реклами повинні збільшитися удвічі. До 2008-2012 років об'єм ринку вимірюватиметься сумою у 4 мільярди доларів (сьогодні він становить 94 мільйони доларів), з яких 2,2 мільярди, - заслуга медіа-ресурсів. Любителі вигадувати слогани і малювати чудернацькі макети, ваша час прийшов! Зуважте, що зростання рекламного ринку не обійде і регіони.
 3. Розвиток сфери банківських послуг явно позначився на столичному ринку праці. За останні 5 років кількість банків і спектр послуг, що надаються ними, збільшилися удвічі. Серед молоді ця сфера стала достатньо популярною, тим більше, що більшість банків проводить спеціальні стажування для студентів або з готовністю бере їх на роботу. Проте рівень зарплат в банківській сфері не особливо високий, більше того, у зв'язку з складною ієрархією більшості банків можливості кар'єрного росту в їх структурі більш ніж обмежені.
 4. Віддалена робота стала останнім часом актуальною настільки, що скоро зможе конкурувати з традиційною зайнятістю. Така ситуація характерна не тільки для України, зокрема для Києва, де частка віддалених співробітників найвища, але і для країн Західної Європи, де подібна форма роботи давно не є дивовижею. За прогнозами компанії Gartner, кількість людей у Західній Європі, які хоча б один день на місяць працюють удома, збільшиться до 2008 року до 24,28 млн. Для порівняння - ще 1998 року цей показник складав 5,1 млн. Щодо співробітників, які працюють удома хоча б один день на тиждень, то їх число зросте за той же період з 1,63 млн до 10,17 млн.

  Справа тут не у людських лінощах, просто для великих міст, як правило, характерний недорогий доступ до швидкісного Інтернету, проблеми з пробками на дорогах і висока ціна за оренду офісної нерухомості.

 5. Ніяких істотних змін не спостерігається для службовців держсектору, де офіційні зарплати традиційно досить низькі. При цьому для Києва характерна інша тенденція - збільшення кількості приватних медичних клінік, рекрутингових агентств, навчальних закладів, різноманітних курсів, спортивних клубів, які здатні скласти конкуренцію державним установам соціальної сфери. Вони стають джерелом додаткового доходу для працівників бюджетної сфери.
 6. Попри всілякі заяви про те, що вітчизняна система освіти випускає юристів і економістів більше, аніж вся Європа разом узята, актуальність цих професій залишається на попередньому рівні. Істотним у цьому питанні те, що вимоги, які пред'являються до цих спеціальностей, виросли порівняно з минулими роками, тому випускникові без досвіду роботи досить складно перспективно влаштуватися за цими спеціальностями.

TOP- 6 найактуальніших і високооплачуваних професій в Києві

1. IT- спеціалісти

Рейтинг найбільш оплачуваних і потрібних фахівців очолюють IT-спеціалісти - і це одна з найяскравіших тенденцій протягом останніх 5 років. Причому така ситуація характерна не тільки для столичного ринку праці, але і для регіонального, на якому дефіцит "айтішників" на порядок вищий. Попит в цій сфері спостерігається як на програмістів різного рівня, так і на керівників всіляких IT-проектів.

IT-ринок розвивається семимильними кроками, попит на кваліфікованих "програмерів" росте не по днях, а по годинах ще і тому, що особливістю даної області вважається те, що досить часто радіус пошуку роботи або співробітників не обмежується географічним положенням роботодавця або претендента. Завдяки чому організації цілком можуть вибирати працівників з величезної кількості спеціалістів, а ті, у свою чергу, - з безлічі вакансій IT-ринку.

Вимоги:

Знання програм Java, J2EE, JSP, C++, З, С#, Windows Forms, розробка ПО клієнт-сервер, .NET Framework (1-2), ADO.NET, MSSQL (T-SQL, UDF), ASP.NET, ASP, HTML та інших.

Досвід роботи: від 2-х років.

Освіта: вища (технічна, IT, економічна, математична).

Мови: технічна англійська - обов'язкова.

Середня зарплата: 968 - 1373$

2. Топ-менеджмент / директори

На цих теренах нашому брату все ще не раді: як і 5 років тому, власники великих компаній вважають за краще наймати на роботу досвідчених і висококваліфікованих іноземних менеджерів (часто російських), аніж довіряти свої капітали неблагонадійним співвітчизникам. Складно у чомусь дорікнути людині, що намагається зберегти нажите непосильною працею добро, але факт залишається фактом: знайти українця, здатного відповідати всьому спектру вимог, не так вже і легко.

Вимоги:

досвід керівництва компанією, співпраці з великими клієнтами, знання нормативно-законодавчої бази в обсязі, необхідному для реалізації посадових обов'язків, менеджмент, маркетинг, управлінський облік, бюджетування. Уміння розвивати новий бізнес, прогнозувати розвиток ринку, своєчасно виявляти і реагувати на появу нових тенденцій. Здатність йти на компроміси і вести переговори, орієнтація на результат, знання основ брендингу, досвід побудови системи ефективних продажів, ПК - рівень користувача.

Особисті якості:

 • аналітичний склад розуму;
 • харизматичність, комунікабельність;
 • висока працездатність, стресостійкість;
 • ініціативність, здатність генерувати ідеї;
 • уміння попереджувати і обходити будь-які конфлікти;
 • уміння створювати і підтримувати командний дух.

Досвід роботи: досвід керівної роботи від 2-х років.

Освіта: вища, бажано ступінь МВА.

Мови: знання іноземної мови (бажано двох).

Середня зарплата: 981 $ (але частіше за все не менше 1500$).

3. Керівники відділів

Керівники відділу - товар на ринку праці досить затребуваний. Часи, коли компанії готові самі "вирощувати" фахівців, завдяки хедхантингу йдуть у небуття. Знайти "розумну голову", на думку більшості власників компаній, значно дешевше, аніж проводити тренінги і взагалі вкладати гроші в особистісне зростання персоналу. Але не варто драматизувати: компанії, що беруть безпосередню участь у навчанні кадрів, ще не перевелися, особливо у сфері прямих продажів.

Українці, подібно до американських спеціалістів, останніми роками стали виявляти схильність до зміни робочого місця кожні три-чотири роки. Зокрема, для менеджерів середньої ланки в особі керівників відділів така тенденція пояснюється бажанням збудувати кар'єру і отримати більше досвіду.

Вимоги:

досвід створення бізнес-планів і комерційних умов, участь у підписанні угод і договорів, уміння успішно вирішувати конфліктні ситуації, знання кон'юнктури ринку, вільне володіння ПК, знання первинної бухгалтерії, аналітичний склад розуму.

Досвід роботи: від 2-х років на керівній посаді, бажані рекомендації.

Освіта: вища, за спеціалізацією.

Мови: знання іноземної мови вітається.

Середня зарплата: 981 $

4. Маркетологи, спеціалісти з pr

Те, що все і всіх у нашому житті можна, а частіше потрібно "піарити", поступово стало об'єктивною реальністю і для українських компаній. Попри те, що PR-культура в Україні ще не досягла належного рівня розвитку, попит на досвідчених фахівців у цій галузі буквально зашкалює. Проблема тільки в тому, що пропозиція на рекламному ринку праці не завжди здатна задовольнити вимоги роботодавця. Виявляється, мало дістати відповідну освіту і засвоїти парочку слівець з рекламної теми. Створення рекламних стратегій, чіпляючих "гасел", яскравих образів під силу не кожному. До слова, якщо відчуваєте у собі творчий потенціал, то, не баріться перебиратися до столиці. Не секрет, що близько трьох четвертей усіх вакансій у цій сфері пропонується саме компаніями, розташованими в Києві.

Вимоги:

Творчий підхід до вирішення будь-яких проблем, аналіз конкурентів, уміння створювати маркетингові стратегії, спрямовані на підвищення толерантності до діяльності фірми. Уміння організовувати і підтримувати зв'язки з громадськістю, готувати відповіді на запити засобів масової інформації та інших організацій, організація прес-конференцій, інтерв'ю керівництва фірми з представниками мас-медіа. Взаємодія із споживачем послуг і товарів компаній, підтримка їх позитивного іміджу. Проведення BTL акцій, спонсорство, підготовка прес-релізів та інформаційних матеріалів для ЗМІ, розробка і проведення PR-кампаній, визначення бюджету маркетингових і PR-кампаній, підготовка медіа-планів, розробка рекламних і POS матеріалів тощо.

Досвід роботи: від 2-х років.

Освіта: вища (маркетинг, економічна, журналістика, PR).

Мови: знання іноземної мови вітається.

Середня зарплата: 758 $

5. HR-спеціалісти і бізнес-тренери

Управляти людськими ресурсами - наука не для слабких. Менеджер з персоналу має бути чутливим до будь-яких хвилювань у колективі, виявляти і розвивати кращі якості своїх співробітників, створювати правильну систему мотивації. Більш того, HR-фахівці повністю відповідають за оновлення персоналу, вони-то знають, що "кадри вирішують все". Як свідчить практика, рекрутинг набуває все більшої популярності як у Києві, так і в інших регіонах.

Вимоги:

оцінка ефективності, поліпшення політики і процедур з мотивації персоналу (матеріальна, нематеріальна мотивація), аналіз ринку заробітної плати для проведення оцінки задоволеності персоналу, уміння економічно обґрунтовувати мотиваційній моделі, визначати ключові показники, пошук співробітників через ЗМІ, Інтернет, співпраця з рекрутинговими агентствами, проведення співбесід тощо.

Досвід роботи: від 1 року.

Освіта: вища (педагогіка, психологія).

Мови: знання іноземної мови вітається.

Середня зарплата: 727 $

6. Інженери-технологи

Виробництво у столичному секторі за останні 5 років характеризується повільним, але все таки стабільним зростанням. У Києві бути головним інженером стає так само престижно, як і за радянських часів, коли лідируючі позиції на підприємствах посідали не економісти, а ті, хто безпосередньо керував виробничим процесом. Товар повинен бути якісним, інакше жоден, навіть найталановитіший рекламник, не зможе продати його на ринку. Такий підхід став основою сьогоднішньої актуальності інженерних спеціальностей.

Вимоги:

досвід розробки технологічних процесів, створення і модифікації товарів, організації контролю якості, уміння експлуатувати сучасне виробниче обладнання, мінімізувати сукупні витрати на виготовлення одиниці товару.

Досвід роботи: від 3 років.

Освіта: вища технічна.

Мови: знання іноземної мови вітається.

Середня зарплата: 625 $

Зарплати по-київськи

Середній розмір заробітної плати у вересні 2007 року складав 1448 гривень, що у 2,6 рази перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (561 гривня) і в 3,3 рази - розмір мінімальної заробітної платні (440 гривень). А порівняно з вереснем 2006 року заробітна плата у середньому зросла на 30,2 %. Середній розмір заробітної плати у вересні 2007 року в Києві склав 1786 гривень, що більше на 23,6 %, аніж було зареєстровано восени минулого року. Ну, чим не привід для радості?

Не хотілося б про сумне, але частка зарплат і соціальних витрат у структурі собівартості продукції, яка виробляється в Україні, сьогодні становить трохи більше 8%. Це один з найнижчих показників у Європі, що свідчить про завищену експлуатацію праці у країні і економічно необґрунтований, занижений рівень зарплат.

Якщо середній рівень заробітної плати і перспективи, які очікують на претендента у Києві, на перший погляд і можуть видатися райдужними, то при ближчому знайомстві, все виявляється набагато прозаїчнішим. Середня вартість оренди однокімнатної квартири у спальному районі столиці - близько 450 доларів, середня зарплата по місту не перевищує 400 доларів. Навіть у Парижі, в одній із найрозкішніших і дорогих столиць світу, на оренду житла за статистикою витрачається не більше 35% місячних доходів.

Огляд реальної заробітної плати по регіонах країни для найчастіше пропонованих в Україні вакансій за 2 квартал 2007 р., (мін./серед./макс.) у грн.(за даними сайту rabota.ua)

Дніпр
опетр
овськ
Доне
цьк
Крим Київ Львів Маріу
поль
Мико
лаїв
Одеса Пол
тава
Черка
си
Хар
ків
1 Керівник підприємства 5000- 7000- 15000 6000- 12000 3500- 5000- 10000 8000- 10000- 17500 5000- 12000 5000- 8000- 10000 1500- 5000- 10000 35000- 7000- 12000 2000- 5500- 8000 2500- 7000- 15000 2500- 15000
Директор філіалу 4000- 5000 6000- 7500 2500- 5000- 6500 6000- 8000- 12000 3500- 7000 3000- 4000- 5000 1500- 7000 2500- 5000- 7500 2500- 4000- 6000 3000- 4000- 6000 2500- 8000
Заст. директора 2500- 3000- 4000 3500- 5000 2500- 3000- 5000 3000- 5000- 7000 2500- 5000 1200- 1500- 2300 1200- 5000 - 2000- 2500- 4800 1600- 2500- 4000 2000- 4000
Директор магазину, супермаркету 3500- 5000- 8000 5000- 7500 2500- 2500- 6500 3000- 4500- 6000 3500- 7500 1500- 2000- 4000 800- 5000 2000- 4500- 7500 1000- 2000- 3500 1500- 4000 2000- 7500
2 Фінансовий директор 4000- 7500- 10000 3500- 6750- 10000 3500- 5000- 5500 3500- 4000- 6000 3500- 7000 4000- 6000- 8000 1500- 5000 4500- 6000- 7500 2000- 2800- 4000 2500- 4000- 6000 3000- 5000
Економіст гол. - - 1500- 2500 3000- 4000- 5000 2500- 3500 1200- 1600- 2000 1500- 3000 2000- 4000- 6000 1000- 3000 1500- 2500- 3000 1500- 2500
Нач. фін. відділу - 3500- 5200 - 2000- 2500- 4500 2000- 4500 1800- 2500- 3000 - - 1000- 2000- 2300 - 2500- 3500
Економіст 1500- 2000- 2500 1250- 2500 750- 2000 (1200) 2000- 2500- 4000 12500- 2200 1000- 1200- 1500 700- 1800 1500- 2500- 3500 800- 2000 7000- 1000- 1400 1000- 1500
3 Бухгалтер гол. 2500- 5000- 7500 2500- 2000- 2500 800- 1200- 2000 2000- 3000- 5000 2000- 3500 900- 1400- 1600 700- 3000 2000- 3000- 4000 800- 2000 14000- 1800- 2500 1500- 2000
Заст. бухгалтера 2000- 2500- 4000 1500- 2000- 2500 800- 1200- 2000 1000- 1500- 2000 2000- 3500 900- 1400- 1600 700- 3000 2000- 3000- 4000 8000- 2000 1400- 1800- 2500 1500- 2000
Бухгалтер 1500- 2000- 2500 1000- 1500- 2000 600- 900- 1500 550- 1100- 1500 1000- 2000 800- 900- 1100 500- 2000 1000- 1500- 2500 700- 1300- 1800 8000- 1400- 1600 1000- 1800
4 Нач. юр. відділу 3000- 3500- 6000 5000- 7500 1500- 2500- 4000 2000- 3000- 5000 3000- 4500 2000- 2500- 4000 1000- 4000 2500- 7000- 10000 1000- 1800- 3200 - 2000- 3500
Юрисконсульт 1500- 2000- 2500 2500- 3500 800- 1500- 2200 1000- 1500- 2500 1250- 2500 1000- 14000- 1900 700- 2500 1500- 2500- 3500 600- 1300- 2500 900- 2000- 3000 1000- 2000
5 Перекладач 1300- 2000- 2500 1000- 3000 750- 1500 1000- 1500- 2500 1000- 2000 - 500- 2500 2000- 2500- 3000 500- 1400- 2000 - 530- 1800
6 Фахівці з продажу:
Рег. менеджер 4000- 5000- 7500 3500- 7500 2000- 5000- 7500 2000- 3000- 5000 3500- 7500 2000- 3500- 5000 1500- 10000 3500- 5000- 7500 1800- 2500- 4800 2000- 4500- 6000 2000- 7500
супервайзер 2500- 3000- 4000 3000- 3500 2000- 2500- 4000 1800- 2800- 3000 2000- 3500 2500- 300- 5000 1500- 5000 2500- 4000- 5500 1500- 2000- 4500 2000- 3000- 4500 1500- 5000
мерчендайзер 1300- 1600- 1800 1250- 1500 800- 1000- 1500 900- 1000- 1300 800- 1500 800- 1200- 1500 500- 1500 1000- 1500- 2000 1000- 1500- 1800 - 1000- 2000
Торг. представник, менеджер з продажу 1700- 2500- 4000 1000- 1500- 3000 1000- 2000- 3500 1000- 2000- 3000 1500- 3000 1000- 2000- 4500 750- 3500 1500- 2500- 4000 800- 1800- 3000 1000- 1800- 3500 1000- 3500
7 Менеджер з персоналу 1500- 2000- 3000 2000- 4500 1200- 1500- 2500 1300- 1800- 3000 1200- 3500 1000- 1300- 1500 700- 4000 2000- 4000- 6000 1000- 1700- 2500 700- 1100- 2000 1500- 3500
8 Секретар- референт (з англ.м.) 1500- 2500 2500- 3500 1000- 1200- 1800 1200- 1500- 2000 1250- 1800 1200- 1500- 1700 700- 1800 1500- 2000- 2500 800- 1500 1000- 1400- 2000 1200- 1800
Офіс-менеджер 1200- 1800 1500- 3500 800- 1000- 1500 800- 1200- 1800 1250- 1800 750- 900- 1100 600- 2000 1000- 3000- 2000 600- 1200 800- 1000- 1500 1000- 1800
9 Виробництво:
Тех. директор 3000- 4500- 7000 5000- 6500- 8000 3000- 5000- 6500 2500- 4500- 7500 3000- 6000 3000- 6000- 9000 1500- 8000 2000- 4000- 7500 2000- 2400- 4200 - 2000- 9000
Технолог - 3000- 4000- 500 1000- 2000- 2500 900- 500- 3000 2500- 3500 1500- 2000- 3000 700- 3000 1500- 2500- 4500 1100- 2000- 3300 1200- 1500- 2500 1000- 3000
Гол. інженер 4000- 5500 4000- 5800- 7500 1500- 2500- 4500 1500- 3000- 4000 2500- 5000 4000- 5000- 7000 1000- 6000 2500- 4000- 5500 1000- 2500- 3800 1600- 2500- 3000 1500- 3500
Начальник цеху - 3500- 4500 1500- 2000- 2500 1000- 2000- 2500 2000- 3500 5000- 7000- 9000 1000- 4000 2000- 4500 800- 1500- 2500 1500- 2000- 2500 1300- 3000
10 Маркетинг:
Маркетолог 2000- 4000- 5000 1500- 2500 1000- 1500- 2500 1200- 1500- 2500 1500- 3500 1000- 1400- 2000 600- 3500 2000- 5000- 7500 800- 1800- 2500 1400- 2000- 2500 1000- 3500
PR-менеджер 2000- 3000- 5000 - 1000- 1500- 2500 1200- 1500 1500- 2500 - 700- 2500 2500- 4000 1000- 2400 - 1000- 2000
11 Будівництво:
Гол. інженер 3500- 5000- 10000 4000- 6500 3500- 4000- 4500 2500- 3000- 3500 3500- 7500 3500- 5000- 7500 1000- 4500 3000- 4500- 7500 1500- 3700 2500- 3500- 4000 3000- 8000
Архітектор 4000- 8000 - 1500- 3500 1500- 2200- 3000 2000- 4000 - 700- 4000 2500- 5000- 7500 700- 1800- 2700 - -
Проектувальники 2000- 3000- 5000 - 1500- 2000- 2500 1800- 2000- 2500 1500- 2500 1500- 1700- 2000 600- 2000 2000- 2500- 3000 600- 1800- 2500 - 900- 1500
12 IT-фахівці:
Системний адміністратор - 2000- 2500- 3000 1500- 1500- 2500 2000- 3000- 35000 1200- 2500 1000- 1500- 2000 700- 3000 2000- 2500- 3000 1000- 1700 1000- 1500- 2000 1200- 1800
програміст (у т.ч. з англ. м.) 2500- 3500- 7500 2500- 5000 2000- 3000- 5500 3500- 4500- 5500 3000- 8500 3000- 3500- 4000 800- 3500 2500- 5000- 7500 1000- 2000- 3500 2000- 3000- 4000 1500- 5000
Web-дизайнер - 2000- 3000 1300- 1800- 2300 3500- 7500 1500- 2500 1000- 1500- 2000 500- 2000 2000- 3000- 4000 500- 2000 - 1500- 3500
13 Склад:
Зав. складом 1000- 1350- 4000 1500- 2000 1000- 1500- 3000 1000- 1500- 2000 1500- 3000 2000- 2500- 3000 600- 2500 2000- 3000- 4000 700- 1500 1000- 1500- 2000 1000- 3000
Комірник 1000- 1350- 1600 - 700- 1000- 1500 800- 1200- 1500 1250- 1500 - 500- 1500 1000- 1500- 2000 800- 1200 800- 1200- 1500 800- 900
Вантажник 1000- 1300- 1500 - 750- 800- 1000 750- 1000- 1500 750- 1200 - 600- 1200 1000- 1500- 2000 600- 1300 800- 1000- 1300 750- 1000
14 Водій 1100- 2000 - 700- 1200- 2000 800- 1300- 1500 1000- 1500 - 700- 2500 1500- 2500- 3500 800- 1800 - 750- 1500
15 Експедитор, Водій- Експедитор 1000- 2000 - 850- 1200- 1500 1000- 1500- 2000 1200- 1700 - 600- 1500 1000- 1500- 2000 750- 1500 1000- 1200- 1400 800- 1500
16 Логістик 2000- 3000- 5000 2000- 3000- 5000 1000- 1500- 2000 1000- 1500- 2000 1500- 3000 1000- 1500- 2000 700- 3000 2000- 3500- 5000 1300- 2800 1100- 2000- 3500 1000- 1300

Специфіка пошуку роботи в столиці

Способів знайти робоче місце в Києві можна перелічити багато. Справедливості ради, варто відзначити, що вони кардинально не відрізняються від методів пошуку вакансій у будь-якому іншому місті України. Відмітаючи безперспективні варіанти власшування на роботу завдяки особистим зв'язкам або коротким спідницям, одержуємо:

 • оголошення на стовпах, стінах і т.п. Це перше, що впадає в око будь-якого приїжджого, який опинився на київському вокзалі. Якщо вам підходить фізична робота без перспектив кар'єрного росту і з середньою зарплатою, пошуки на цьому етапі можна припинити.
 • спеціалізовані видання, як правило, пропонують не найкращі вакансії, а часто працюють за замовленням дрібних кадрових агентств, готових розжитися на 80-100 гривень з кожного претендента. Схема "з миру по нитці" особливо добре працює у столиці, де, як не як, надлишок населення.
 • пошук через Інтернет - один з найвдаліших способів знайти роботу не тільки у столиці, але і в регіоні. Якщо вам доводилося моніторити найрейтинговіші робочі сайти, то ви, напевне, переконалися, що на 1 вакансію у регіоні припадає як мінімум 5 вакансій у Києві. Образливо, але факт, який варто використовувати на практиці.
 • допомога рекрутингових агентств. Цей перспективний спосіб працевлаштування підходить шукачам, які претендують на "непогану" роботу. Крім того, для випускників, які не мають досвіду роботи, але прагнуть працювати, існують спеціальні кадрові агентства, що спеціалізуються на працевлаштуванні молоді.
Тетяна Кучерук

Тетяна Кучерук, керівник проекту Career Guide

"Ми співпрацюємо з багатьма західними і вітчизняними, великими і не дуже компаніями і підбираємо для них саме студентів і випускників (тих, хто закінчить вуз цього року або наступного). Причини працевлаштовувати студентів і випускників у кожної компанії свої. Але не варто думати, що, узявши на роботу студента, компанія щось втрачає. Думка про те, що студент - це абсолютно невміла, загублена у просторі, перелякана людина, - не більше аніж міф у наші дні", - говорить Тетяна Кучерук, керівник проекту Career Guide.

Безробіття по-київськи

Якщо вірити офіційній статистиці, представленій у табл.1, то рівень безробіття у Києві є найнижчим в Україні. Будь-який житель регіону, порівнявши показники своєї області із столичними, дійде висновку, що київський ринок праці є справжнім оазисом. Що ж, блаженний, хто вірує.

Проте, 0,4 % працездатного населення майже трьохмільйонної столиці не можуть знайти роботу, що звучить більш ніж дивно для міста, де кожний стовп обліплений оголошеннями про роботу. Але ще кілька років тому цей показник був у середньому в 2-3 рази вищим, і проблема відсутності робочих місць була актуальною для столиці так само, як і для інших регіонів України.

За даними 2005 року, Державна служба зайнятості працевлаштувала 73,4 тисяч осіб, з яких понад 25 % знайшли свою роботу саме у Києві. Варто відзначити, що в міських центрах зайнятості Києва щомісячно реєструється близько 20-30 тисяч вакансій і близько 10 тисяч безробітних, тобто попит на столичному ринку праці перевищує пропозицію.

Безробіття ж у Київській області співвідносне до середнього рівня безробіття в Україні. Як свідчить практика, в Україні більшість жителів областей шукає роботу в найближчому великому місті. Київ у цьому відношенні винятком не є. Більш високий рівень зарплат особливо приваблює жителів передмістя столиці, які можуть собі дозволити приїхати на роботу на маршрутці і не вирішувати дорогі квартирні питання.

Не секрет, що приїжджі частіше за все працевлаштуються на позиції водіїв, будівельників, кранівників, касирів у великих мережах супермаркетів, продавців у роздрібному секторі ринку. Такого роду вакансії часто не викликають інтересу у столичних жителів, яких соціальний статус часто хвилює більше, аніж зарплати.

Регіональний огляд безробіття в Україні за даними Держкомстату України

Область\місто Кількість зареєстрованих безробітніх, тис.осіб в % від населення працездатного віку
1 січня 2006 г. 1 лютого 2006 г. 1 березня 2006 г. 1 січня 2006 г. 1 лютого 2006 г. 1 березня 2006 г.
Україна 981,8 992,1 1019,0 3,5 3,5 3,6
Автономна Республіка Крим 40,8 40,9 41,8 3,2 3,4 3,4
Вінницька 41,3 44,2 47,4 4,3 4,6 4,9
Волинська 26,7 27,2 28,4 4,4 4,5 4,7
Днепропетровська 63,5 62,1 61,8 3,0 3,0 2,9
Донецька 64,3 63,0 63,8 2,3 2,2 2,3
Житомирська 38,4 38,9 39,8 5,0 5,1 5,2
Закарпатська 28,2 28,3 29,0 3,8 3,8 3,9
Запорізька 36,9 37,0 37,9 3,2 3,3 3,3
Івано-Франківська 35,2 35,3 36,6 4,3 4,4 4,5
Київська 29,7 30,1 30,4 2,8 2,9 2,9
Кіровоградська 31,3 31,8 32,7 5,0 5,1 5,2
Луганська 36,9 36,5 36,8 2,5 2,4 2,5
Львівська 60,5 60,0 61,5 4,0 3,9 4,0
Миколаївська 28,3 28,8 29,7 3,8 3,9 4,0
Одеська 31,3 31,9 33,4 2,1 2,2 2,3
Полтавська 40,3 41,2 42,1 4,4 4,5 4,6
Рівненська 39,6 40,5 42,1 5,9 6,0 6,2
Сумська 31,1 31,4 32,4 4,2 4,3 4,4
Тернопільська 48,0 49,6 51,8 7,5 7,8 8,1
Харківська 52,2 52,6 53,8 3,0 3,0 3,1
Херсонська 34,2 34,2 34,8 5,0 5,0 5,1
Хмельницька 31,9 32,9 34,2 4,0 4,2 4,3
Черкаська 43,7 44,7 46,2 5,7 5,8 6,0
Чернівецька 32,0 33,1 34,1 6,0 6,2 6,4
Чернігівська 26,2 26,5 27,1 3,9 4,0 4,1
м. Київ 7,5 7,5 7,5 0,4 0,4 0,4
м. Севастополь 1,8 1,9 1,9 0,8 0,8 0,8

Ринок праці Києва, без сумнівів, - один із найперспективніших в Україні. Якщо, досягнувши усіх професійних висот у своєму регіоні, або розчарувавшись у пошуках відповідної вам, творчій особистості, вакансії, ви вирішите покинути рідні пенати, то Бог вам у поміч. Але пам'ятайте: добре там, де нас нема!

Переклад статті Ірини Жигалюк,
"Столичный рынок труда",
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті