Потрібні фахівці / Статті / У українській "глибинці" не вистачає фахівців з ю...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

29.02.2008 У українській "глибинці" не вистачає фахівців з юросвітою

У Україні залишаються вакантними біля десятої частини посад державних нотаріусів. За словами бувшого міністра юстиції Олександра Лавріновича, основною причиною такої ситуації є брак в регіонах, віддалених від адміністративних центрів, осіб, які мають вищу юридичну освіту.

Як повідомила прес-служба Мін'юста, станом на вересень 2007 року на регіональному рівні залишалися вакантними близько 200 (13%) посад державних нотаріусів. Найбільша кількість вакансій в Дніпропетровській області - 16, Запорізькій області - 16, Луганській області - 16, Миколаївській області - 15, м. Києві - 14, Житомирській області - 13, Черкаській області - 12, Харківській області - 10 і в Автономній Республіці Крим - 10.

З цієї причини на сьогодні не працює 20 державних нотаріальних контор. Зокрема, в Автономній Республіці Крим - 3 держнотконтори; у Волинській області - 1; Житомирській області - 2; Запорізькій області - 5; Львівській області - 2; Одеській області - 5 і Чернівецькій області - 2.

Також, через брак охочих відкривати нотаріальну практику у віддалених регіонах в Україні залишаються незабезпеченими послугами приватних нотаріусів близько 6% нотаріальних округів. Незважаючи на те, що за даними обласних статичних служб приватні нотаріуси входять в найбільш оплачувані професійні категорії, 43 з 642 нотаріальних округів в Україні повністю незабезпечені послугами приватних нотаріусів. Найбільша кількість нотаріальних округів, де немає жодного приватного нотаріуса, знаходиться в Одеській (5), Херсонській (7) і Чернігівській (4) областях.

Брак кваліфікованих юридичних кадрів, за словами бувшого міністра юстиції, є вітчизняним парадоксом. Адже на сьогодні в Україні створено більше 300 ВНЗ, де здійснюють підготовку юридичних кадрів. Щорічний випуск юридичними вузами складає близько 70 тисяч фахівців-законодавців.

Переклад статті
"В украинской "глубинке" не хватает
специалистов с юробразованием"
,
Джерело: Главред
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті