Потрібні фахівці / Статті / Робота є, а кваліфіковані кадри - не завжди

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

12.03.2008 Робота є, а кваліфіковані кадри - не завжди

Нині ми переступили кризову відмітку у сфері зайнятості: замість характерного для 90-х і початку 2000-х років відчайдушного "Шукаю роботу..." ми маємо величезну кількість оголошень "Пропоную роботу...". Більше того, ми сьогодні не вибираємо роботою, а перебираємо нею.

Стабільне економічне зростання нашого міста, підвищення конкурентоспроможності продукції, вихід підприємств на світовий ринок сприяли змінам на ринку праці - зросла потреба в робочій силі. У банку даних центру зайнятості 2007 р. було більш як 11 тис. вакансій, заявлених роботодавцями.

Але через невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня значної частини шукачів роботи сучасним вимогам ринку праці і низьку мобільність робочої сили вдалося укомплектувати лише 42% вакансій. Роботодавці починають відчувати наслідки різкого демографічного спаду 90-х років, перенасичення ринку праці фахівцями з вищою освітою і дефіцит робочих кадрів.

Незважаючи на зростання кількості вакантних робочих місць, проблема працевлаштування соціально незахищених категорій населення, не здатних на рівних конкурувати на ринку праці, у нашому місті залишається. Особливо уразливою стає молодь - одна з найменш соціально захищених категорій населення, з чим пов'язано багато соціальних проблем. Держава гарантує молоді право на роботу, але через відсутність досвіду, соціально-правових і професійних знань, а часто і моральну неготовність до конкуренції на ринку праці, реалізувати своє право молодим громадянам стає все складніше.

Та завдяки спільним зусиллям працівників служби зайнятості, роботодавців, органів центральної і місцевої влади маємо істотні досягнення у вирішенні цього питання. Впродовж 2007 р. на обліку в міському центрі Краматорська зайнятості перебували 4776 громадян у віці до 35 років, а це половина зареєстрованих незайнятих громадян. За цей період за сприяння служби зайнятості роботу отримали 2396 молодих людей, або 53,5% від загального числа працевлаштованих.

Питання працевлаштування молоді постійно перебуває в центрі уваги. В окремих розділах середньострокових державних і щорічних регіональних програм зайнятості населення передбачено спеціальні заходи сприяння зайнятості молоді. Ці заходи відповідають міжнародній практиці і спрямовані на сприяння у підборі відповідної роботи, надання допомоги в отриманні професії, перенавчанні, підвищенні кваліфікації, у відкритті власної справи, підприємницькій діяльності, участі в громадських роботах, наданні матеріальної підтримки у вигляді допомоги по безробіттю. Однією з дієвих форм підтримки молодіжної зайнятості є надання працедавцеві дотацій на створення додаткових робочих місць.

Ця стаття витрат захищена законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Перед нами поставлено завдання: одночасно зі збереженням ефективно функціонуючих робочих місць розвернути активнішу роботу зі створення нових. За 2007 рік на дотаційні робочі місця працевлаштовано 71 молоду людину віком до 35 років. На сприяння розвитку підприємництва спрямовані й одноразові виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. За 2007 рік 26 молодих людей віком до 35 років одноразово отримали допомогу по безробіттю.

Словом, у служби зайнятості нині є всі можливості допомогти кожному охочому за максимально короткий час знайти гідну роботу, визначитися з вибором робочого місця або його змінити, отримати нову професію або підвищити свою кваліфікацію, стати підприємцем і працювати на себе.

І.В.Березюк, начальник відділу надання
соціальних послуг із працевлаштування
Краматорського міського центру зайнятості
Джерело: Регіональний щотижневик
"Восточный проект",
Державна служба зайнятості України

Перейти вище: Статті