Потрібні фахівці / Статті / Найдефіцитніші професії-2008

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

08.04.2008 Найдефіцитніші професії-2008

Ринок праці не стоїть на місці: український бізнес активно розвивається і відчуває гострий брак кадрів. Виявляють активність і самі претенденти. Особливо помітні зміни на початку року, після зимових свят, коли відпочилі "кар'єристи" беруться втілювати в життя свої мрії про нову роботу. Не став винятком і цей рік.

Рейтинг найзатребуваніших професій зазнав змін. Так, до кінця 2007 року лідерство на ринку праці було за економістами та фінансистами. На сьогодні, за даними порталу rabota.ua, популярність - за професією менеджера з продажів. Пов'язано це як зі зростанням числа компаній, що займаються реалізацією товарів і послуг, так і з розширенням їх штату. Причому, якщо "продажників" на ринку праці достатньо для того, щоб покрити брак кадрів, то професіоналів у цій спеціальності небагато. Частково це пов'язано з тим, що у ВНЗ не навчають цієї професії. Відповідно, зростає і зарплата, яку роботодавці готові платити кваліфікованим фахівцям, які мають досвід роботи. За даними аналітиків, минулого року менеджерам з продажів пропонували $300-400 на місяць, а сьогодні зарплата піднялася до $700. І це лише ставка, не рахуючи відсотків від продажів.

Зростає попит і на бухгалтерів. Зарплата фахівців у цій сфері становить у середньому $500-700. Проте, відзначають експерти, вже сьогодні на ринку зустрічаються привабливі пропозиції - звичайний бухгалтер може одержати зарплату до $1200-1500 на місяць. Такі виняткові випадки пов'язані з трьома основними чинниками. По-перше, така сума - спроба заручитися довірою співробітника, якщо йому доведеться працювати з непрозорими схемами і, можливо, стикатися з податковими службами. По-друге, це - спроба запобігти можливим фінансовим махінаціям, оскільки, на думку окремих роботодавців, важко розраховувати на велику чесність людини при маленькій зарплаті. І по-третє - це пов'язано з нестабільною ситуацією на ринку праці, де до кінця не визначена важливість професії бухгалтера.

Разом з тим, на початку 2008 року активно зростав попит на програмістів. "Викликано це, перш за все, розвитком інформаційних технологій і переходом компаній на автоматизовані системи управління", - розповідає представник порталу. Проведений аналіз показав, що заробітна плата, пропонована архітекторам програмного забезпечення, зростає рекордними темпами - фактично на 100% на рік. Так, якщо ще влітку роботодавці пропонували їм на місяць $1000-1200, то сьогодні - від $2000.

Рейтинг професій за кількістю розміщених вакансій за січень-лютий 2008 року*

Найменування Кількість вакансій
Менеджери з продажів 3170
Бухгалтери, аудитори 2090
Архітектори програмного забезпечення (ПЗ) 1590
Інженери, технологи, проектувальники 1477
Торгові представники, супервайзери, мерчендайзери 1430
Секретарі, офіс-менеджери 1344
Робітники 1138
Продавці, продавці-консультанти 1016
Маркетологи, фахівці з PR 981
IT: Керівники проектів 888
Менеджери ВЕД, митниця, логістика 887
HR-фахівці та бізнес-тренери 647
Страхування 645
Автосервіс, водії охоронці, експедитори 602
Юристи, адвокати, нотаріуси 580
Web-розробники 448
Менеджери з реклами 438
Медичні працівники 431
Журналісти, редактори, перекладачі 405
Офіціанти, кухарі, працівники сфери обслуговування 405
Дизайнери, верстальники 291

* рейтинг заснований на статистиці порталу rabota.ua

Переклад статті
"Самые дефицитные профессии-2008",
джерело: ЛIГАБiзнесIнформ
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Статті