Потрібні фахівці / Статті / Будівельний ринок Рівненщини потерпає від дефіцит...

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Потрібні фахівці

15.05.2008 Будівельний ринок Рівненщини потерпає від дефіциту кадрів

Там, де є фахівці-будівельники, немає роботи, а де є робота - немає фахівців. Така основна проблема нині у будівельній галузі Рівненської області, яка потерпає від дефіциту кваліфікованих робітників.

Сьогодні вони розбудовують закордон, а молодь не хоче здобувати будівельні спеціальності, щоб стати заміною фахівцям галузі, середній вік яких нині за 50.

Про шляхи подолання проблеми йшлося минулого тижня на спільній нараді міської влади, служби зайнятості та керівників будівельних організацій міста. За словами першого заступника міського голови Олексія Хмилецького, у місті працює 250 будівельних організацій, які мають ліцензії. Із них значна кількість молодих компаній, які за короткий термін наростили свій потенціал втричі й утримують своїх фахівців. Причиною відтоку кадрів з інших компаній є створення неналежних умов для роботи будівельників.

- Середня зарплата у будівельній сфері міста вища, ніж по Україні, а будівельники північних районів їдуть працювати в Росію, - розповідає пан Хмилецький. - Якщо в ПТУ раніше йшли 30 відсотків випускників, то нині лише сім. Чому ж наші роботодавці-будівельники не йдуть у школи, не інформують учнів про перспективи галузі, зарплати і можливість кар'єрного росту?

- Сьогодні сформований престиж професій юриста, економіста, а зварювальників, кранівників, стропальників скоро будуть шукати в місті з лупою, - приєднується до думки Сергій Полоцький, начальник УКБ міськвиконкому. - А ще однією з причин відтоку кадрів з міста є відсутність гуртожитків для будівельників.

На думку директора Рівненського обласного центру зайнятості Івана Ткачука, нині реально вирішити проблеми довозу працівників у Рівне і будівництва гуртожитку. А збалансувати попит і пропозицію робочої сили на ринку будівництва можна шляхом укладання угод між роботодавцями та службою зайнятості. Знаючи про перспективні потреби компаній, фахівців би готували на їхнє замовлення.

- Із чотирьох тисяч будівельних вакансій у 2007 році лише 25 відсотків пропонували зарплату до тисячі гривень. То хто ж піде працювати за такі гроші? -запитує пан Ткачук.

Резюме наради - здійснення пропаганди престижу будівельних професій у ЗМІ, проведення ярмарків професій за участю батьків, прозорості заробітної плати, координації служби зайнятості з будівельниками у подоланні дефіциту кадрів. Інакше Україна невдовзі може стати основним донором будівельного ринку Європи.

За матеріалами "ОГО"

Перейти вище: Статті