Майстер успіху

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Майстер успіху

21.12.2007 Відомі, багаті та неосвічені?

Скільки разів середньостатистичний працівник без вищої освіти, чуючи відмову роботодавця, картав себе за її відсутність? Звинувачуючи при цьому себе за недбалість, батьків за ненадану можливість, випадок, котрий не дозволив її здобути, чи навіть ВНЗ, котрий виставив за двері новоспеченого абітурієнта.

Дійсно, людині з вищою освітою пробитися у житті на порядок легше, аніж тим, у кого вона відсутня. Адже саме оте магічне словосполучення передбачає для роботодавця не тільки певну базу знань, певний мінімум, але й наявність певних соціальних орієнтирів у житті. А як же бути тим, у кого немає можливості?

Втім, життя демонструє, що шанси практично рівні - стати власником гігантського капіталу, здобути світову славу та успіх можна і без вищої освіти. Ось підбірка дійсно відомих, багатих та визначних людей, котрі досягли в житті успіху і без вищої освіти.

Кіану Рівз, актор, США

Кіану Рівз

Кіану Рівз, актор, США

Мати майбутньої зірки танцювала стриптиз, а батько торгував наркотиками. Тому з 13 років свого батька маленький Кіану бачив лише за ґратами. Натомість, на хлопця лягала відповідальність за двох менших сестер. З 17 років Кіану Рівзу довелося працювати. Свою кар'єру він розпочав з продажу спортивного приладдя в спеціалізованому магазині, далі випікав гамбургери, продавав одяг, варив каву. Визначальним фактором у його житті стала його зовнішність: мати Кіану - англійка, а батько був наполовину гавайцем-наполовину китайцем. Хлопця з такою сумішшю національностей та рас не могли не помітити, тим паче що він марив сценою. Перший дебют у кіно відбувся 1986 року в Канаді - це фільм "Віра у мрію". Далі було ще декілька епізодичних ролей, але справжній успіх приніс йому фільм "Швидкість", після якого Кіану став справжнім героєм. Нині актор - мільйонер та має чимало замовлень на зйомки.

Віталій та Володимир Клички, спортсмени, Україна

Віталій та Володимир Клички

Віталій та Володимир Клички, спортсмени, Україна

Боксери - брати Клички виграли все, що можна було виграти в області боксу в Європі і нині підкорюють Америку. Вищу освіту та наукові ступені брати здобули вже після того, як стали відомими - у Київському державному інституті фізкультури та спорту. Втім, це ніколи не заважало братам здобувати всесвітню славу, титули, займатися благодійництвом, писати книги з власного досвіду. До речі, прізвисько "Доктор Фауст" Віталій Кличко отримав саме від "поєднання" вченої ступені та кулака: адже "фауст" німецькою означає "кулак".

У коментарях брати стверджують, що найбільша дурниця в житті - займатися тією справою, яка тобі не до душі. А знайти себе можна в будь-якій галузі, з освітою чи без неї, з шаленими грішми чи з останніми копійками.

Роман Абрамович, бізнесмен, Росія

Роман Абрамович

Роман Абрамович, бізнесмен, Росія

Ім'я Романа Абрамовича сьогодні відоме у всьому світі. Не зважаючи на те, що хлопчик народився в бідній сім'ї і втратив батьків у ранньому дитинстві, це не завадило йому досягти значних успіхів. На сьогодні він контролює значну частку "Сибнафти", алюмінієвих підприємств та Аерофлоту, а ще володіє нерухомістю та банками в Лондоні і має власний футбольний клуб. А от у біографії Романа Абрамовича чимало білих плям. Так, і досі не відомо, де здобував вищу освіту магнат та чи він здобував її взагалі. За деякими версіями, він навчався в індустріальному інституті міста Ухта, дехто висловлював припущення, що Роман Абрамович закінчив Московську державну юридичну академію. Спритні журналісти не полінувалися перевірити, але Абрамовича в списках студентів не знайшли. Мільйонер ніяк не коментує наявність чи відсутність вищої освіти. Він просто бізнесмен і робить гроші, а заодно і входить у світову історію.

Жак-Ів Кусто, морський дослідник, винахідник аквалангу, Франція

Жак-Ів Кусто

Жак-Ів Кусто, морський дослідник, винахідник аквалангу, Франція

За плечима Жака-Іва - лише морська школа в Бресті, після чого він пішов мічманом на флот. Проблеми зі здоров'ям не дозволили йому стати пілотом, довелося стати мореплавцем. Спочатку він просто оздоровлювався на морі, згодом почав пірнати під воду, та так вдало, що разом з інженером Емілем Гальяно винайшов акваланг. Згодом Кусто винайшов та модифікував спеціальні камери, прилади для освітлення і навіть підводну телевізійну систему для спостережень на глибині. Таким чином, море стало не тільки його життям, він ще й відкрив та показав його світові. Світ це гідно оцінив. Оскари, нагороди, гроші посипалися на Кусто дощем. А його ім'я, не зважаючи на те, що людина-легенда померла 10 років тому, неодмінно пов'язують з морем та підводним світом.

Білл Гейтс, засновник корпорації "Майкрософт", мільярдер, США

Білл Гейтс

Білл Гейтс, засновник корпорації "Майкрософт", мільярдер, США

Для маленького Біллі рушійною силою в кар'єрі була не бідність чи жага слави, а любов. Любов до комп'ютерів. Підліток проводив за монітором весь вільний час. Він дуже рано зрозумів, чого не вистачає середньостатистичному користувачеві і просто... почав на цьому заробляти гроші. А в 20 років став головою корпорації "Майкрософт", котра відразу ж взяла супер-старт і за декілька років зробила своїх власників мільйонерами, а згодом - і мільярдерами. Ну коли тут, скажіть, було здобувати вищу освіту, писати шпаргалки до екзаменів і реферати про життя Шекспіра? Це справа не для ділових людей. Довелося навіть Гарвард залишити відразу після другого курсу.

Зате вищу освіту Білл здобув лише нещодавно, та й то, очевидно, через цікавість та бажання нових вражень. Прочитавши декілька лекцій у Гарварді, Гейтс був винагороджений дипломом про вищу освіту. І навіщо? Адже мільярди доларів вже лежать, все працює, та й почути грізне "ні" від роботодавця навряд чи Біллу доведеться, навіть якщо він змінить вид діяльності.

Джорджіо Армані, відомий модельєр-дизайнер, Італія

Джорджіо Армані

Джорджіо Армані, відомий модельєр-дизайнер, Італія

Нічого видатного в хлопцеві спочатку не було - народився він у звичайній родині в крихітному провінційному містечку. Батьки всіляко намагалися дати синові вищу освіту - навіть назбирали грошей на престижний університет у Болоньї. Але медичний факультет Армані був не до душі. Він не переносив одного тільки вигляду крові, а перед процедурою розтину трупа взагалі кинувся навтьоки. Зрозумівши, що це не його, у відчаї він влаштувався дрібним працівником в одному з найпрестижніших універмагів Мілана. Спритного хлопця відразу помітили й доручили оформлювати вітрини, а згодом і закуповувати одяг, зрозумівши, що ця людина має смак. Так почалося сходження на вершину олімпу індустрії моди. І дарма, що Армані не тільки не довчився на лікаря, але й взагалі не отримав вищої освіти - він має смак, стиль і використовує свої вміння на свою ж таки користь.

Тому нині моделі дому Версаче коштують шалених грошей, але їх знають та купують у всьому світі. Ім'я Армані вже давно перетворилося на торгову марку, а сам дизайнер заробляє по 35 млн. доларів на рік, чого й не снилося людям з трьома вищими освітами.

Роман Зварич, український політик, колишній міністр юстиції.

Роман Зварич

Роман Зварич, український політик, колишній міністр юстиції

Свого часу його кар'єрі сприяли особисті якості та диплом магістра філософії Колумбійського університету США. А трохи згодом розгорівся скандал - після призначення міністром юстиції виявилося, що пан міністр не має формальної юридичної освіти. Втім, зірка Романа Зварича вже засвітилася, і він став невід'ємною частиною політичного бомонду. І хоча злі язики пліткують про неосвіченість політика, Роман Зварич досить вправно продемонстрував себе на посту міністра, є компетентним, як політик, висловлює власну точку зору, створює нові законодавчі акти, коментує в пресі політичну ситуацію. Та й доходи депутатів не мізерні - від 30 тисяч гривень на місяць. Тож папірець, котрий засвідчує наявність вищої освіти, в даному випадку - не головний у житті. Більше важать знання та компетентність, подейкують соратники та помічники Романа Зварича.

Олена Марченко,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту