Майстер успіху / Інтерв'ю / Робітничі спеціальності сьогодні в моді

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Майстер успіху

24.03.2008 Робітничі спеціальності сьогодні в моді

Поради особистостей, які вже досягли успіху в сфері своєї основної діяльності, значущі та важливі. Досвід таких людей у багатьох аспектах надзвичайно багатий і може допомогти кожному з нас. Почути формулу успіху та секрети кар'єри, а також нюанси професії із вуст успішної людини та непересічної особистості нашого часу (чи то культурних діячів, підприємців, освітян, політиків) завжди цікаво.

Особливо привабливою сферою діяльності на сьогоднішній день є політика. Політикою цікавляться незалежно від віку та захоплень, уподобань чи достатку. Чи існують окремі спеціальності, які можуть забезпечити роботу та кар'єру в державних органах? Наприклад, у США найпопулярнішою та найпрестижнішою є юридична освіта. А в колишньому Радянському Союзі випускники історичного факультету мали найбільше шансів потрапити до державних коридорів.

Формально таким закладом, після закінчення якого Ви можете стати державним службовцем в Україні, є Академія державного управління при Президентові України. Однак навчатися в цьому ВНЗ можна лише після отримання вищої освіти. Та й практика показує, що вчаться в Академії в основному люди, які вже потрапили і працюють на державній роботі. У той же час, на високих посадах працюють представники різноманітних спеціальностей. Складається враження, що вони свого часу і не замислювались щодо державної роботи чи портфелів чиновників високого рівня.

Юрій Володимирович Забела

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Володимирович Забела

Нашим гостем є Юрій Володимирович Забела, голова Житомирської обласної державної адміністрації або, інакше кажучи, губернатор Житомирщини. Губернатор (у перекладі - "намісник, правитель") - запозичення через польську мову з латини (латинське слово "gubernator" пов'язане з дієсловом "правити"). В таких країнах, як Данія, США, Франція, Велика Британія тощо губернатор - це найвища посада у певній адміністративно-територіальній одиниці країни.

Якщо простежити історію цієї посади, то, варто відзначити, що посада губернатора створена в XVI ст. Франциском І, який віддав повноваження керувати місцевими військами призначеним губернаторам. При цьому він підпорядкував губернаторам інших представників влади. На таку посаду призначали, як правило, знатних дворян. У другій половині XVII та ХVIII ст. посади губернаторів так само обіймали лише представники знатних родів.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Володимирович Забела після закінчення загальноосвітньої школи вступив до Житомирського сільськогосподарського інституту за спеціальністю "зооінженер".

- Юрію Володимировичу, чим Ви керувалися під час власного вибору спеціальності?

- Сільськогосподарський інститут - це не випадковий вибір. Я народився у селі Варварівка Ємільчинського району Житомирської області. І перші свої гроші я заробив ще школярем, працював у місцевому радгоспі. Моя робота була нескладною - перед тим, як трактор оборював ділянку, де ріс хміль, я закривав паростки щитами, аби їх не засипало землею. А спеціальність зооінженера обрав тому, що з дитинства дуже люблю тварин.

Перед тим, як обійняти високу державну посаду голови ОДА, Юрій Володимирович працював різноробочим у одному з радгоспів. Після служби в армії працював зоотехніком радгоспу, потім - головним зоотехніком та заступником директора радгоспу. Згодом - єгерем мисливського господарства. Очолював сільськогосподарське підприємство та працював директором однієї з агрофірм.

Кілька років керував районною державною адміністрацією, після чого був призначений на посаду голови обласної державної адміністрації.

- Які поради Ви б могли дати молоді, яка зараз обирає свій майбутній фах?

- Я б порадив випускникам не поспішати з вибором спеціальності, а добре подумати. Не варто слухати чиїсь поради - прислухайтесь до себе і оберіть те, що вам до вподоби.

Я був у багатьох країнах і побачив, що і в Європі, і в світі найпрестижнішими стають саме робітничі професії. В Україні ж іще багато молоді думає, що найкраще - сидіти в офісі і "керувати". Повірте, керівник - це дуже велика відповідальність, а менеджер середньої ланки - достатній рівень для того, щоб мати пристойну зарплату і "спокійно спати". Вибирайте те, що може забезпечити матеріальний достаток.

Таким чином, саме таку формулу успіху запропонував керівник Житомирщини. Гадаємо, що варто прислухатися та мати на увазі думки людини, яка пройшла такий довгий шлях до високої посади керівника краю.

Марина Потоцька,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Інтерв'ю