Майстер успіху / Інтерв'ю / Розробник ПО: перспективи росту

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Майстер успіху

11.06.2008 Розробник ПО: перспективи росту

У наш час, коли інформаційні технології, є невід'ємною частиною людського життя, професія розробника програмного забезпечення стала дуже затребуваною і високооплачуваною. Багато молодих фахівців починають будувати свою кар'єру саме в цій галузі.

Рекс Клаусагер

Рекс Клаусагер, генеральний директор міжнародної корпорації CELENIA

На прес-конференції, що проходила в офісі по розробці програмного забезпечення в Києві Рекс Клаусагер - генеральний директор міжнародної корпорації CELENIA з штаб-квартирою в Алборге, Данія, відзначив: "Україна володіє величезним кадровим потенціалом в області інформаційних технологій". Іноземні ІТ-компанії відкривають свої офіси у великих містах нашої країни і відбирають випускників вузів, здатних підвищити якість продукції компанії і внести нові ідеї.

Цікаво було почути про основні якості, які необхідно мати молодому фахівцеві, щоб досягти певних висот в кар'єрі програміста або керівника. Першою є високопрофесійна освіта, яка в нашій країні знаходиться на досить сильному рівні, що також наголошувалося на прес-конференції. Працьовитість і зосередженість на виконуваній роботі грають важливу роль, оскільки робота програміста досить копітка і вимагає підвищеної уваги. Добре усвідомлення поняття "якість". Ототожнення себе з корпоративною культурою і хороші навики спілкування також вітаються. Саме наявність цих якостей в українських фахівцях примушує компанії інвестувати в співробітників, для отримання максимальної продуктивності. З мінусів був відмічений тільки низький рівень знання англійської мови, що затрудняє роботу, оскільки замовниками в основному є іноземні компанії.

В ході бесіди керівники компанії поділилися своїми кар'єрними досягненнями, частково розкривши секрет успіху.

Дмитро Чадаєв

Дмитро Чадаєв, керівник напряму розробки програмного забезпечення корпорації CELENIA

Дмитро Чадаєв - керівник напряму розробки програмного забезпечення корпорації CELENIA.

Свою професійну діяльність Дмитро почав в 1998 році як інженер по розробці програмного забезпечення у ВАТ "Николаєвобленерго", ще будучи студентом. Саме тут Дмитро отримав свій перший серйозний досвід в роботі над ІТ-проектами.

Після закінчення в 2000 році Українського державного морського технічного університету ім. Адмірала Макарова Дмитро починає працювати фахівцем з розробки програмного забезпечення на корпорацію CELENIA. Завдяки своїй наполегливості, працьовитості і таланту він пройшов непростий шлях кар'єрними сходами. Працюючи керівником команди розробників програмного забезпечення, провідним фахівцем з розробки ПО і, врешті-решт, NAV-архітектором програмного забезпечення для Microsoft Dynamics, Дмитро досконало вивчив методи налагодження ефективної роботи колективу і проявив видатні лідерські якості. Потім в 2006 році він посів посаду керівника напряму програмного забезпечення корпорації CELENIA, що стало якісно новою сходинкою професійного розвитку.

На даний час Дмитро також паралельно здобуває другу освіту за напрямом "Міжнародний бізнес" в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

На питання про те, які якості можуть допомогти молодим фахівцям, добитися кар'єрного і професійного зростання Дмитро відповів: "Якщо чисто по-людськи дивитися на це питання, то важливі не стільки ІТ-якості, скільки особисті якості, особливо тут в Україні. Знання можна отримати. Набагато важливіше уміти працювати в команді, знаходити спільну мову з людьми, бути толерантним із замовником, вислухати, зрозуміти проблему обговорити всі питання по душах".

При цьому Геннадій Мартинюк уточнив, що все ж таки знання мов програмування необхідне, але основним критерієм прийому на роботу в їхню компанію є потенціал, яким володіє молодий фахівець.

Геннадій Мартинюк

Геннадій Мартинюк - директор і головний операційний менеджер Celenia Software Ukraine LTD

Геннадій Мартинюк - директор і головний операційний менеджер Celenia Software Ukraine LTD - підрозділу міжнародної корпорації CELENIA.

Після закінчення Харківського гуманітарного університету "Народна українська академія" Геннадій почав свою професійну діяльність як менеджер з експортного продажу ВАТ "Завод ім. Фрунзе" - одного з провідних українських виробників в галузі металопродукції. Пропрацювавши близько року в компанії, Геннадій в 1999 році відкриває і очолює офіс продажів в Києві.

У 2000 році, незабаром після переїзду до Києва, Геннадій переходить в компанію OSRAM - одного з двох ведучих в світі виробників світлотехнічної продукції. Вже через рік роботи на посаді менеджера з продажів Геннадій очолює представницький офіс компанії в Києві. Протягом трьох наступних років, працюючи керівником, Геннадій налагодив роботу з провідними клієнтами, що дало можливість вже в 2003 році покласти початок компанії "Осрам Україна". За 3 роки управління дочірньою компанією OSRAM Геннадій дав значний імпульс для її розвитку, вибудовувавши продумане маркетингове і стратегічне планування.

У 2007 році Геннадія запрошують очолити українську дочірню компанію однієї з провідних софтверних світових корпорацій - CELENIA. Керівництво компанією стало наступною сходинкою в професійній діяльності Геннадія.

При розмові з Геннадієм, мене зацікавило, за якими критеріями проводиться відбір співробітників: "Прагнемо все-таки вибирати тих, хто, на наш погляд, відповідають максимуму вимог. Перше - це базова освіта, знання мов програмування; друге - знання іноземних мов, на прийнятному рівні. Знову ж таки особисті характеристики, які згадував Дмитро. Командна робота, комунікаційні якості грають ключову роль в роботі. Прищепити любов ближньому або зробити людину ввічливою ми не можемо, це закладається набагато раніше і на це йде багато часу, і це теж є важливим аспектом при виборі співробітників. Природне бажання працювати. Всі ці якості сприймаються в комплексі".

У нашій країні з її ринком інформаційних технологій, що швидко розвивається, професія розробника або ж тестера затребувана повною мірою, так само як і професія керівника розробок. Головне зуміти показати працедавцям, окрім доброго знання мов програмування, хороше володіння власною мовою і завдатки майбутнього лідера. Такі кадри затребувані і мають всі шанси добитися великих висот кар'єрного зростання

Переклад статті Олексія Юркевича
"Разработчик ПО: перспективы роста",
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Інтерв'ю