Notice: Undefined variable: vote_query_list in /home/www/osvita.org.ua/data/www/prof.osvita.org.ua/xcore/project/voting/voting.inc.php on line 168
Від водія до модного перукаря // Профорієнтація
Майстер успіху / Інтерв'ю / Від водія до модного перукаря

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Майстер успіху

29.08.2007 Від водія до модного перукаря

Відтоді, як Олексій Єрьомін, на той час - охоронець у престижному черкаському салоні краси "Lady Star" - вперше взяв у руки перукарські ножиці, минуло понад п'ять років. Хоча до того моменту хлопець із Узбекистану, якого життя випадково привело до українського міста, навіть не уявляв себе за таким заняттям. Сьогодні Голова Спілки перукарів Черкащини Олексій Єрьомін, у минулому водій, телефоніст і охоронець, просить називати його просто "цирульником"…

Олексій Єрьомін

Олексій поєднує в собі перукаря, організатора фестивалів перукарського мистецтва і педагога для майбутніх майстрів

Нині Олексієві ледь за тридцять, у його арсеналі - двадцять один диплом із курсів та майстер-класів найкращих перукарів та перукарських шкіл України, а сам він є співвласником модної у місті студії краси та здоров'я "Elisir". Серед його клієнток - бізнес-леді, моделі місцевих агентств, і - ходять чутки - дружина і донька губернатора. Та Єрьоміну і цього мало - декілька років тому він очолив Спілку перукарів Черкащини, яка регулярно організовує фестивалі перукарської майстерності та майстер-класи для черкаських перукарів за участі провідних майстрів ножиць і гребінця України. Та попри таку, здавалося б, стрімку і запаморочливу кар'єру, сам Олексій не вважає, що досяг справжнього успіху, і про себе говорити особливо не любить. А ще - не любить стригти "під диктовку", тому його клієнтки просто змушені давати майстрові робити з їхнім волоссям те, що йому самому заманеться. І тоді після Олексієвих експериментів доводиться змінювати гардероб, ходу і навіть характер - тобто життя. Та Олексій свято впевнений у тому, що шукати себе ніколи не пізно. Так, як зробив це він.

"Спробував... і пішов потай учитися"

Олексію, чому і як ти вибрав свою нинішню професію?

Спробував - сподобалось, вирішив продовжити. Це відбулось рік по тому, як я працював охоронцем у "Lady Star". Увесь цей час я спостерігав за тим, як працюють перукарі: стрижуть, фарбують, укладають волосся. А потім якось одна із майстрів попросила допомогти зробити їй укладку. У мене вийшло з першого разу, хоча досі я навіть не замислювався над тим, чи хотів би я працювати перукарем. Під цим враженням я потай записався на курси перукарів, які тривали два з половиною місяці. Курси, до речі, проводилися неподалік від салону, де я працював.

А коли ти отримав диплом перукаря, як відреагували твої натхненниці?

Коли я показав диплом, у салоні був тихий шок. А через три дні після отримання диплома я звільнився.

Тобто, отримавши диплом, ти одразу знайшов і нову роботу?

Так, я подбав про це ще до звільнення. А вже там я пропрацював три роки і увесь той час продовжував учитися всьому, що тільки можна було навчитися у перукарській справі. Кожні три місяці їздив до Києва на курси. Звільнився і з цього місця роботи, коли вже було вирішене питання про оренду салону, у який я зміг вкласти свої власні кошти. Щоправда, довелось трохи зачекати, поки у приміщенні йшов ремонт. Тоді клієнток доводилось стригти і фарбувати вдома.

Водій, муляр, телефоніст...

А чим ти займався до роботи охоронцем у салоні і як потрапив до Черкас?

Займався кікбоксингом на любительському рівні - хоча це у минулому. Адже охоронцеві потрібні якісь бойові навички. А Черкаси мені просто сподобались - я тут працював приватним водієм, оскільки я водій категорії В, С за першою спеціальністю. І поки мої роботодавці відпочивали, я насолоджувався містом, практично закохався у нього.

На яких роботах ти ще працював і що тебе в них не влаштовувало?

Муляр - але це досить важка робота, телефоніст - там на хороше місце без грошей не проб'єшся, а водієві для того, щоб добре заробляти, необхідно мати власну машину. Тобто знаходились якісь обставини, що не давали рухатися далі.

Хочу диктувати моду

Окрім свого основного фаху і навчання, ти займаєшся і громадською діяльністю. Навіщо це тобі?

Цікаво, і щоб не нудьгувати - щоб завантажити себе роботою. А якщо серйозно, то Черкаси дуже відстають навіть від Києва у плані розвитку перукарського мистецтва: моди, стилю, техніки. Років, щонайменше, на три. Хоча міста практично поруч. Власне, на те, щоб подолати це відставання, і спрямована діяльність Спілки перукарів - організація фестивалів, конкурсів перукарської майстерності, курсів тощо. Курси зараз організовані і при салоні. Відвідувачам курсів я намагаюсь передати ті знання, які здобув під час свого навчання у столиці, а також відстежую останні тенденції світової перукарської моди.

Але, я так розумію, твої амбіції на цьому не закінчуються? Що у тебе і твоїх майстрів та учнів у планах?

Стати диктаторами модних тенденцій (сміється). Хоча б у Черкаській області.

І скільки часу тобі на це потрібно?

Років три... Але не тільки мені - і усім майстрам-стилістам, які зі мною працюють. Незабаром ми вирушимо на курси до Москви, а згодом плануємо повчитися у Англії. Саме за три роки, гадаю, і вкладемося.

Порада майстра

Олексію, що б ти порадив тим, хто тільки визначається із професією?

Пробувати, шукати, не лінуватися. А те, що вас надихне, те, що у вас вийде, - це і буде той напрямок, у якому треба рухатися. Я ж теж цілком випадково спробував.

Катерина Островська,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Інтерв'ю