Майстер успіху / Інтерв'ю / DJ Август: "Я ще у пошуку..."

 укр

 рус

Благодійний фонд "Розвиток України"

Майстер успіху

08.10.2007 DJ Август: "Я ще у пошуку..."

На вечірках DJ Августа виросло вже не одне покоління черкащан, адже він діджеїть і просуває справжню клубну музику у черкаські маси вже тринадцять років поспіль. Проте сам 32-річний Август говорить, що ще досі пребуває у пошуку...

DJ Август

DJ Август: "Діджеїнг - це робота для душі. Коли я граю, я ділюсь із людьми енергією і отримую енергію від них. Якщо комусь подобається те, що я роблю, то значить, я потрапляю в ціль."

Цього року Август не тільки провів серію успішних вечірок під відкритим небом, а й першим серед черкаських діджеїв зіграв на Казантипі. Останні декілька років він займається не тільки діджеїнгом, а й промоутерством - організацією клубних вечірок та веде власне радіо-шоу "Фактор движения" на місцевому радіо "101 Далматин". Допомагає Августові у організації клубних подій його власна промоутерська група, яка називається так само, як і його радіопрограма - "Фактор движения". Проте зараз Августові видається мало того, чого він досяг, і тому він вирішив навчатися на дизайнера.

- Августе, відкрий секрет - хто ти за освітою? Адже на діджеїв окремо на той час ніде не навчали. Так само, як і на промоутерів.

- Ті місця, де я навчався, насправді практично нічого спільного із моєю теперішньою діяльністю не мають. Мій перший фах - організатор комерційної діяльності, тобто менеджер. Але менеджером я працював досить недовгий час. Зараз я навчаюсь заочно на дизайнера і планую більш серйозно зайнятися дизайном. Просто тоді, коли стало питання про вибір професії, і власне, спеціальності, я ще цілком не визначився - це були тільки спроби. Так, за отриманим мною фахом цілком можна працювати, але без "драйву". Та найкраще, коли від роботи отримуєш задоволення.

- А як ти став діджеєм?

- Мені музика подобалась завжди - ще у юнацтві я переслухав її дуже багато: від року до блюзу, від металу до репу. Відмічав для себе цікаві музичні напрямки, збирав фонотеку. І досі більша частина квартири нею зайнята - починаючи від касет і закінчуючи дисками. І десь у році 95-му відкрив для себе світ електронної музики. Власне, тоді і різноманіття такого не було, як сьогодні. Всі тоді слухали Prodigy, Chemical Brothers, Scooter... А вже 95-го року у Черкасах відкрився перший серйозний клуб - "Paradise" (зараз клубу із такою назвою у місті неіснує, - прим. авт.). Мене приятель запросив попрацювати у цьому клубі. І власне, "Paradise" дав поштовх моєму інтересові.

- Це запрошення друга було випадковістю?

- Чому - приятель знав, що я цікавлюсь електронною музикою. Я гадаю, що щось схоже раніше чи пізніше трапилось би з якимось іншим клубом. Все до цього йшло. І все було просто - я мав зробити так, щоб люди танцювали. Не важливо, яку музику я би підбирав - головне, щоби відвідувачі клубу танцювали. Тому і починав я, скажімо так, із не зовсім клубної музики - від Gypsy Kings і до Гаррі Мура. Але поступово, потроху почав "підмішувати" клубну музику. А після закриття клубу я вирушив до Києва - для того, щоби вдосконалити свої вміння.

- Що тобі дав Київ?

- Я був резидентом нічного клубу "Заїр" - він знаходиться під Києвом. У 1999-2000 роках клуб процвітав, щовихідних там відбувалися немислимі як для мене на той час події, вечірки, на які запрошували відомих виконавців. Скажімо, на одній вечірці виступали "Гости из будущего", на наступні вихідні - Жанна Агузарова, надалі - Лінда, "Ногу свело", "ТНМК" тощо. До всього - постійно працювали запрошені діджеї із Лондона, Амстердама, Пітера, Москви. Було у кого і чому повчитися. "Заїр" дав мені хорошу "школу", завдяки якій я зміг якось розвинути свою діяльність у Черкасах.

- Чому ти не лишився у Києві?

- Якось я приїхав до Черкас, і виявилось, що тут клубного руху як такого вже і немає. Були якісь окремі вечірки у "М-клубі" та "Інтерспейсі" (обидва клуби вже закрились, - прим. авт.). А моя пробна вечірка у "Інтерспейсі" виявилась досить вдалою. Пізніше ми із старим приятелем започаткували серію клубних вечірок у "Міленіумі", а також відкрили "Школу діджеїв". Три роки поспіль проіснував наш проект "Клубная среда" - щосереди у нічному клубі "Міленіум" грали і виступали запрошені нами гості - кияни або москвичі.

- Як довго існувала "Школа діджеїв"?

- Школа проіснувала десь півтора роки, хоча зараз ми думаємо над відновленням цього проекту, оскільки мене часто запитують про те, де можна цьому навчитися. Власне, на той момент ми придбали перші у цьому місті вінілові "вертушки", і професійну апаратуру. Адже досі діджеї не знали навіть, як працювати із апаратурою для професійного зведення треків - грали, на чому доведеться. Учнів було досить багато, були і місцеві "зірки" серед діджеїв років 5 тому. Хоча зараз частина людей або поїхала з міста, або знайшла собі інші заняття. Власне, хоча школи зараз немає як такої, я охоче допомагаю порадами тим хлопцям, хто щось пробує робити. У нас багато людей, які цікавляться клубною музикою, щоправда, не у всіх вистачає терпіння чомусь навчатися.

- А коли ти сам зрозумів, що твоє захоплення може стати твоїм основним заняттям?

- Все дуже просто - тоді, коли це заняття почало забирати практично весь вільний час, коли з'явились якісь контакти, коли почали надходити пропозиції десь виступити, коли я побачив, що щось виходить, - тоді й виникла думка присвятити себе цілком діджеїнгу. І вже років 7-8 так ось працюю. Хоча загальний "стаж" діджея у мене 13 років - тобто 5 років я навчався, як це робити, а згодом почав вже організовувати якісь вечірки сам. У "Фактора движения" є ціла серія проектів, які непогано себе зарекомендували у цьому місті, наприклад, серія щорічних вечірок "Сонце, літо і вода", "Африканська осінь", "Позитив-біт". А також вечірки, які не прив'язані до пори року, а відбуваються тоді, коли ми запрошуємо гостей - "Fatty Party" або "Drum'n'bass (made in Cherkassy)". Окрім того, щороку до дня народження "Фактора движения" випускаємо календар із фото з наших вечірок - і той, хто їх відвідує, може знайти там своє фото. А це літо у нас видалось дуже активним - тільки опен-ейри (вечірка під відкритим небом, - прим. авт.) у нас відбувались вісім разів. І цього року я вперше грав на Казантипі на одному танцполі із резидентами Kiss-FM - досі нікому з представників Черкас цього не вдавалося. Це - ніби наступний професійний щабель, для діджея це дуже важливо.

- Тобто діджеїнг у тебе для душі, а промоутерством ти заробляєш гроші?

- Я гроші заробляю і тим і іншим, просто промоутерство більше пов'язане із комерційною та організаційною діяльністю.

- Отож, твоя перша освіта тобі таки згодилась?

- Виходить що так - до певної міри. Але промоутерство більше тримається на безпосередніх контактах із людьми.

- А чим викликане твоє нинішнє бажання навчатися комп'ютерному дизайну?

- Я давно захоплююсь дизайном і фотографією. Крім того, я хочу робити макети афіш самостійно, так, як я їх бачу, щоби не розповідати дизайнерові, що там має бути. Це перший мотив. А по-друге, якщо я можу здобути професію, із допомогою якої також можу заробляти гроші - то чому б не спробувати? Я ще й досі знаходжусь у пошуку.

- Тобто, ти готовий змінити все кардинально?

- Я гадаю, що можна поєднувати різні види діяльності. А музику я ніколи не перестану слухати, ким би я не був. Це те, без чого я не можу обходитися.

- А як ти прийняв рішення про навчання на дизайнера?

- Певне, це відбулось спонтанно. Тобто, це рішення довго визрівало, а потім обставини склались найкращим чином. У моєму житті досить багато речей відбувається спонтанно. А я приймаю рішення - "так" чи "ні".

- А що би ти порадив тим людям, які приходять на твої вечірки, які слухають твою музику?

- Передовсім, прислухатися до самих себе - те чи інше рішення має йти від душі. А також прислухатися до свого власного смаку - не ділити речі на хороші і погані, а орієнтуватися на те, що підходить саме вам. А щоби виробити такий смак, потрібно бути відкритим, цікавитися різними подіями, явищами, людьми, різноманітною музикою, літературою.

Катерина Островська,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"
Бажаєте передрукувати...?
Правила використання матеріалів сайту

Перейти вище: Інтерв'ю